Czas na derby Zagłębia Miedziowego | Zapowiedź meczu rezerw / Drugi zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Czas na derby Zagłębia Miedziowego | Zapowiedź meczu rezerw 14 paź

Czas na derby Zagłębia Miedziowego | Zapowiedź meczu rezerw

Przed nami 15. kolejka eWinner 2 ligi. Podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego wyjadą do oddalonych od Lubina o 20 kilometrów Polkowic, na starcie z miejscowym Górnikiem. Zapraszamy na zapowiedź derbów Zagłębia Miedziowego.

14 paź 2022 12:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

SYTUACJA LIGOWA

W sobotnie popołudnie na Stadionie Miejskim w Polkowicach spotkają się spadkowicz z Fortuny I ligi z tegorocznym beniaminkiem. Górnik nowy sezon rozpoczął z przytupem, bo po 4 kolejkach miał na swoim koncie 10 punktów. Od tego czasu drużyna wyraźnie osłabła, bowiem w kolejnych dziesięciu spotkaniach zdobyła zaledwie pięć punktów. Z tego powodu kilka tygodni temu posadę pierwszego trenera zespołu stracił Szymon Szydełko, którego zmienił były szkoleniowiec Resovii Rzeszów, Tomasz Grzegorczyk. W poprzedniej kolejce polkowiczanie ulegli na boisku rywala, liderowi rozgrywek, Kotwicy Kołobrzeg 0:1. Ich dotychczasowy bilans gier to cztery wygrane, trzy remisy i siedem porażek. Drugi zespół KGHM Zaglębia II Lubin natomiast cały czas trzyma się czołówki tabeli, mając na swoim koncie zgromadzonych 22 punkty. Przed tygodniem Miedziowi zremisowali na własnym stadionie z Olimpią Elbląg 1:1. Remis ten sprawił, że nasza drużyna utrzymuje się blisko czołówki, zajmując aktualnie ósmą lokatę w tabeli. Dotychczasowy bilans naszego zespołu to siedem zwycięstw, jeden remis oraz sześć porażek. 

GÓRNIK U SIEBIE, ZAGŁĘBIE W DELEGACJI

Tradycyjnie sprawdźmy, jak dotychczas Miedziowi radzili sobie w delegacji, a jak Górnik Polkowice spisywał się na własnym stadionie. Lubinianie wygrali trzykrotnie, w starciach przeciwko Wiśle Puławy, Siarce Tarnobrzeg oraz Garbarnii Kraków. Ulegli także Stomilowi Olsztyn, Zniczowi Pruszków, Kotwicy Kołobrzeg oraz GKS-owi Jastrzębie. Górnik natomiast wygrywał dwukrotnie z Motorem Lublin oraz Hutnikiem Kraków, zremisowali z Lechem II Poznań oraz ulegli Radunii Stężyca, Śląskowi II Wrocław i Pogoni Siedlce. 

ZMIANY KADROWE W GÓRNIKU

Górnik Polkowice po spadku z Fortuny I ligi przeszedł gruntowną przebudowę. Pierwotnie sezon rozpoczął na ławce trenerskiej Szymon Szydełko, który nie zdołał uratować klubu przed spadkiem, lecz w trakcie rozgrywek, tak jak wspomnieliśmy już wyżej, zastąpił go Tomasz Grzegorczyk. Jeśli chodzi o zawodników, to zespół opuścili m. in. Mariusz Szuszkiewicz, Eryk Sobków, Jakub Szymański, Marcin Biernat czy Bruno Żołądź. W ich miejsce zakontraktowano m. in. Mariusza Idzika, Tomasz Kołbona, Dominika Pisarka oraz Mariusza Sławka. 

HISTORIA STARĆ Z GÓRNIKIEM

Rezerwy KGHM Zagłębia Lubin w ostatnich latach kilkukrotnie miały okazję zmierzyć się z Górnikiem Polkowice na szczeblu ligowym. Przypomnijmy kilka z ostatnich starć. Po raz ostatni oba zespoły spotkały się na szczeblu trzecioligowym w sezonie 2018/19. Drużyny zmierzyły się najpierw na inaugurację sezonu w Polkowicach. Górą byli gospodarze, którzy wygrali 2:1. Bramki zdobywali Piotr Azikiewicz oraz Kacper Osiadły, natomiast dla Miedziowych trafił Sasa Balić. Na początku 2019 roku obie ekipy spotkały się ponownie. Wówczas podopieczni trenera Adama Buczka pokonali Górnika aż 6:3. Niewątpliwym bohaterem naszego zespołu został Eryk Sobków, który zdobył wtedy trzy bramki. Adam Borkowski dołożył dwa trafienia, a jedno było autorstwa Patryka Muchy. Dla polkowiczan trafiali Maciej Bancewicz, Michał Bednarski oraz Mariusz Szuszkiewicz. Innym ciekawym spotkaniem było starcie z maja 2016 roku, gdy na boisku w Lubinie Górnik zwyciężył 3:2. Wynik spotkania dla lubinian otworzył Eryk Sobków. Następne trzy bramki były autorstwa rywali, którzy za sprawą trafień Karola Fryzowicza, Dawida Wacławczyka oraz Wojciecha Galasa objęli pewne prowadzenie. Wynik spotkania zdołał zmniejszyć Filip Jagiełło na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem. 

Spotkanie 15. kolejki eWinner 2 ligi pomiędzy Górnikiem Polkowice a KGHM Zagłębiem II Lubin odbędzie się w sobotę 15 października o godzinie 13:00. Zapraszamy serdecznie do kibicowania naszym zawodnikom na Stadion Miejski w Polkowicach lub do portalu WP Pilot, który tradycyjnie przeprowadzi transmisję z tego meczu.