Domowe granie z Motorem | Zapowiedź meczu rezerw / Drugi zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Domowe granie z Motorem | Zapowiedź meczu rezerw 21 paź

Domowe granie z Motorem | Zapowiedź meczu rezerw

Już w sobotę podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego zagrają kolejne domowe spotkanie. Rywalem naszego zespołu będzie Motor Lublin. Zapraszamy na zapowiedź meczu 16. kolejki eWinner 2 ligi.

21 paź 2022 12:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

Sytuacja w tabeli

Miedziowi do tego spotkania przystąpią po wyjazdowej porażce 0:3 w derbach przeciwko Górnikowi Polkowice. W lepszych humorach do Lubina przyjadą piłkarze Motoru, którzy tydzień temu pokonali na własnym boisku 3:1 lidera rozgrywek, Kotwicę Kołobrzeg. Podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego przed tą kolejką zajmują ósmą lokatę, mając zgromadzone 22 punkty. Przekłada się to na siedem zwycięstw, jeden remis oraz siedem porażek. Drużyna ze stolicy lubelszczyzny natomiast powoli powraca na właściwe tory po bardzo słabym początku sezonu. Kilka tygodni temu, drużynę z dna tabeli zaczął odbijać Gonçalo Feio, który zastapił na stanowisku pierwszego trenera Motoru Stanisława Szpyrkę. Aktualnie zajmują siedemnastą, czyli przedostatnią lokatę w tabeli, mając 15 punktów na swoim koncie.

Zagłębie u siebie, Motor w delegacji

Tradycyjnie sprawdźmy, jak dotychczas podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego punktowali na własnym boisku, a także, jak Motor dotychczas spisywał się na wyjazdach. Miedziowi rozpoczęli sezon od domowej wygranej z Pogonią Siedlce. Następnie ulegli rezerwom Śląska Wrocław. W kolejnych meczach pokonali rezerwy Lecha Poznań, Hutnik Kraków oraz Radunię Stężyca. W ostatnich dwóch domowych spotkaniach jednak zdobyli jeden punktów, po porażce z Polonią Warszawa i remisie z Olimpią Elbląg. Lublinianie natomiast wygrali tylko raz - przeciwko Hutnikowi Kraków, zremisowali z Garbarnią Kraków, Śląskiem II Wrocław oraz Radunią Stężyca. Do tego także czterokrotnie musieli uznawać wyższość rywali.

Historia spotkań z Motorem

Sobotnie starcie na Stadionie Zagłębia będzie pierwszym meczem między naszymi rezerwami a Motorem Lublin. Jednak historia naszego Klubu ma zapisane już 12 ligowych pojedynków z drużyną ze stolicy województwa lubelskiego. Wyjątkowo możemy naszą historię rozpocząć od ostatniego starcia, bowiem miało ono miejsce zaledwie kilka dni temu. Miedziowi ulegli Motorowi 0:1 w meczu Fortuna Pucharu Polski. Jeśli chodzi o rozgrywki ligowe, to pierwszy raz oba zespoły zmierzyły się ze sobą w sezonie 1985/86. Wówczas lubinianie wygrali u siebie 1:0, a na lubelszczyźnie mieliśmy bezbramkowy remis. W kolejnych dziesięciu spotkaniach częściej górą był nasz zespół, który wygrywał sześciokrotnie. Trzy razy padał remis, a dwukrotnie trzy punkty zdobywali rywale. Co ważne, oba zwycięstwa Motoru miały miejsce na ich stadionie. Na naszym obiekcie jeszcze ani razu nie zdobyli kompletu punktów. Po raz ostatni w rozgrywkach ligowych zmierzyliśmy się w sezonie 2008/09, gdy obie ekipy występowały w I lidze. W Lubinie Miedziowi zwyciężyli 2:0 po dwóch bramkach autorstwa Szymona Pawłowskiego. Na lubelszczyźnie nasz zespół znów triumfował, tym razem 2:1 po kolejnej bramce Szymona Pawłowskiego oraz Dawida Plizgi. Dla Motoru wówczas trafił Dawid Ptaszyński.

Spotkanie 16. kolejki eWinner 2 ligi pomiędzy KGHM Zagłębiem II Lubin a Motorem Lublin już w sobotę 22 października o godzinie 14:00. Serdecznie zapraszamy do wspierania naszych zawodników na Stadion Zagłębia. Transmisję z tego spotkania tradycyjnie przeprowadzi portal WP Pilot.

 

Poniżej przypominamy o zasadach organizacyjnych obowiązujących przed tym spotkaniem:

KGHM Zagłębie II Lubin – Motor Lublin

  • Sobota 22 października 2022 r., g. 14:00 - Stadion Zagłębia,

  • Dostępne sektory dla naszych kibiców to A1 i A2,

  • Bilety są bezpłatne – od godziny 12:00 można je pobrać w punkcie akredytacyjnym na terenie Stadionu (nie ma możliwości odbioru biletów w FanShopie w CA).

  • Do odbioru biletu uprawnia dowód tożsamości (nawet w przypadku dzieci). Wejście na sektor możliwe będzie tylko za okazaniem biletu.

  • Zapewniamy catering na sektorze D i A2. Ze względu na mecz podwyższonego ryzyka w ofercie zabraknie piwa. 

  • Stadion zostanie udostępniony dla kibiców o godzinie 12:30.