EWINNER 2 LIGA: STARCIE SĄSIADÓW W TABELI | ZAPOWIEDŹ / Drugi zespół / KGHM Zagłębie Lubin
EWINNER 2 LIGA: STARCIE SĄSIADÓW W TABELI | ZAPOWIEDŹ 7 paź

EWINNER 2 LIGA: STARCIE SĄSIADÓW W TABELI | ZAPOWIEDŹ

Już jutro na Stadionie Zagłębia podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego powalczą o kolejne ligowe punkty. Tym razem przeciwnikiem naszego zespołu będzie Olimpia Elbląg. Będzie to zarazem starcie sąsiadów w tabeli eWinner 2 ligi. Zapraszamy do zapowiedzi tego spotkania.

7 paź 2022 14:30

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

UTRZYMAĆ SIĘ W CZOŁÓWCE

Jeśli spojrzymy na tabelę ligową, to zarówno drugi zespół KGHM Zagłębia Lubin, jak i Olimpii Elbląg jest bardzo blisko ligowego podium. Zwycięzca tego meczu ma szansę na nie wskoczyć. Lubinianie po 13 dotychczas rozegranych spotkaniach zajmują siódmą lokatę, mając na swoim koncie 21 punktów. Przekłada się to na siedem zwycięstw i sześć porażek. Olimpia Elblag natomiast ma tyle samo punktów, co przekłada się na pięć zwycięstw, aż sześć remisów oraz dwie porażki. Co ciekawe, lubinianie są jedynym zespołem, który jeszcze nie podzielił się punktami, natomiast Olimpia przewodzi w tej klasyfikacji razem z Polonią Warszawa, Stomilem Olsztyn oraz Lechem II Poznań. Przed tygodniem Miedziowi pokonali na wyjeździe Garbarnię Kraków 1:0, po bramce Mateusza Chmarka. Elblążanie natomiast sprawili niespodziankę, pokonując dotąd niepokonanego lidera Kotwicę Kołobrzeg 2:0, po trafieniu Dawida Wojtyry oraz Dawida Kostkowskiego, który skierował piłkę do własnej bramki.

ZAGŁĘBIE U SIEBIE, OLIMPIA NA WYJEŹDZIE

Jak co mecz, sprawdźmy jak dotychczas KGHM Zagłębie II radziło sobie na własnym boisku, a także jak Olimpia punktowała w delegacji. Miedziowi zwyciężali czterokrotnie przeciwko Pogoni Siedlce, Lechowi II Poznań, Hutnikowi Kraków oraz Radunii Stężyca. Ulegli natomiast rezerwom Śląska Wrocław i Polonii Warszawa w poprzednim domowym spotkaniu. Elblążanie natomiast zdecydowanie lepiej radzą sobie na własnym boisku, aniżeli na wyjazdach. Na boiskach rywali dotychczas zdobyli siedem punktów, co przekłada się na wygraną nad Pogonią Siedlce, remisy przeciwko Motorowi Lublin, Śląskowi II Wrocław, Lechowi II Poznań oraz Radunii Stężyca. Ulegli także w Krakowie w starciu przeciwko Hutnikowi. 

DOTYCHCZASOWA HISTORIA STARĆ Z OLIMPIĄ

Choć mało osób może wiedzieć, to w historii naszego Klubu możemy znaleźć starcia przeciwko Olimpii Elbląg. Miało to miejsce w sezonach 1982/83 oraz 1983/84, wówczas gdy obydwa zespoły rywalizowały ze sobą w ówczesnej II lidze gr. zachodniej. Pierwszy mecz odbył się w Lubinie. Wówczas Miedziowi odnieśli pewne zwycięstwo nad rywalami z Warmii i Mazur, zwyciężając 3:0. Na wiosnę na boisku rywali Olimpia odpłaciła się, wygrywając z nami 2:1. W kolejnym sezonie dwukrotnie górą byli lubinianie, którzy najpierw wygrali w Elblągu 4:2, a następnie w Lubinie 2:0.

Starcie pomiędzy KGHM Zagłębiem II Lubin a Olimpią Elbląg odbędzie się w sobotę 8 października o godzinie 14:00 na Stadionie Zagłębia. Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom w drodze po kolejne ligowe punkty!