Falubaz Zielona Góra trzecim sparingpartnerem drużyny rezerw / Drugi zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Falubaz Zielona Góra trzecim sparingpartnerem drużyny rezerw 23 lip

Falubaz Zielona Góra trzecim sparingpartnerem drużyny rezerw

Już jutro o godzinie 18:00 na obiektach AP KGHM Zagłębie podopieczni Adama Buczka i Jarosława Krzyżanowskiego rozegrają kolejne spotkanie sparingowe przed sezonem 2019/2020. Tym razem przeciwnikiem „Miedziowych” będzie Falubaz Zielona Góra – beniaminek III ligi gr. III.

23 lip 2019 11:53

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

W poprzednim sezonie drużyna z Zielonej Góry zdominowała rozgrywki IV ligi lubuskiej, w której zdobyła 76 punktów w 30 meczach! Na ten dorobek złożyło się aż 24 zwycięstw, cztery remisy i zaledwie dwie porażki. Co ciekawe, w meczach u siebie „Duma Zielonej Góry” zanotowała tylko jeden remis i jedną przegraną. Bilans bramkowy Falubazu z sezonu, który dał im awans do III ligi to 103-25.

W letnim oknie transferowym „Duma Zielonej Góry” dokonała bardzo ciekawego wzmocnienia. Do klubu dołączył były reprezentant Polski, były piłkarz m.in. GKS-u Bełchatów i Miedzi Legnica – Łukasz Garguła.
Po stronie start klub z Zielonej Góry może zanotować transfer swojego najlepszego strzelca Przemysława Mycana, który niedawno odszedł do Elany Toruń.

Falubaz rozegrał do tej pory dwa spotkania sparingowe. W pierwszym meczu pewnie pokonali TS Masterchem Przylep 5:0 po golach Małeckiego, Okińczyca, Górskiego, Czarneckiego i Koniecznego. W drugim spotkaniu musieli uznać wyższość Świtu-Skolwin Szczecin (1:2).
Z kolei piłkarze z Lubina wygrali oba dotychczasowe mecze sparingowe. Najpierw zwyciężyli z Piastem Żmigród 5:2. Bramki dla naszej drużyny strzelali: Żmijewski, Gołębiowski, Białek, Sypek i Czuban. Tydzień później „Miedziowi” zmierzyli się z Miedzią II Legnica. Mecz zakończył się zwycięstwem 4:0. Trafienia w tym spotkaniu zanotowali: Białek, Chodyna, Laskowski i Czuban.

Dla obu klubów środowe spotkanie będzie doskonałą okazją, by przetestować najnowsze ustawienia taktyczne i popracować nad różnymi wariantami gry. Jesteśmy przekonani, że zawodnicy stworzą ciekawe widowisko, na które wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.