GKS Jastrzębie wywozi trzy punkty z Lubina / Drugi zespół / KGHM Zagłębie Lubin
GKS Jastrzębie wywozi trzy punkty z Lubina 23 kwi

GKS Jastrzębie wywozi trzy punkty z Lubina

W meczu 28. kolejki eWinner 2 ligi, drugi zespół KGHM Zagłębia Lubin uległ na własnym boisku GKS-owi Jastrzębie 1:2.

23 kwi 2023 14:00

II drużyna

Od początku spotkania byliśmy świadkami zaciętej gry głównie w środku pola. Pierwszą groźną okazję stworzyli Miedziowi. W siódmej minucie uderzenie ze skraju pola karnego oddał Cheikhou Dieng. Jednak piłka przeleciała tuż obok bramki gości. W 18. minucie przed szansą stanął zespół gości. Do rzutu wolnego z okolic dwudziestego metra podszedł Dawid Witkowski, ale na szczęście dobrze ustawiony mur zablokował ten strzał. NIestety chwilę później GKS Jastrzębie objął prowadzenie. Kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Joao Guilherme. Przyjezdni szybko strzelili drugą bramkę w tym meczu. Po zagraniu piłki ręką w polu karnym Kamila Sochania sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Daniel Stanclik. W 41. minucie niebezpieczną kontrę wyprowadzili goście. Dariusz Kamiński dośrodkował w pole karne, ale w ostatniej chwili interweniował jeden z obrońców Miedziowych. Do przerwy już nic więcej się nie wydarzyło. Goście schodzili do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron nie byliśmy świadkami wielu okazji bramkowych. W 55. minucie uderzenie z dystansu oddał Dawid Pakulski, ale piłka przeleciała wysoko nad bramką bramkarza przyjezdnych. Dwadzieścia minut przed zakończeniem meczu kolejną znakomitą okazję stworzyło Jastrzębie. W polu karnym Miedziowych dobrze odnalazł się Daniel Stanclik, jednak jego uderzenie przeleciało tuż obok bramki strzeżonej przez Kacpra Bieszczada. W 85. minucie faulowany w polu karnym przyjezdnych był Kacper Terlecki. Rzut karny pewnie na gola zamienił Dawid Pakulski. Niestety rezerwy KGHM Zagłębia nie były w stanie odrobić strat. GKS Jastrzębie wywiózł z Lubina niezwykle ważne trzy punkty.

KGHM Zagłębie II Lubin 1-2 GKS Jastrzębie

Bramki: Pakulski 85' - Guilherme 23', Stanclik 28'

KGHM Zagłębie II: 1. Kacper Bieszczad - 2. Igor Orlikowski, 3. Kamil Sochań, 4. Milan Posmyk, 5. Kamil Sobczak (83, 13. Michał Bogacz) - 7. Kacper Masiak (61, 17. Paweł Kruszelnicki), 6. Filip Kocaba (61, 16. Kacper Terlecki), 10. Jakub Kolan (74, 18. Cyprian Popielec), 8. Dawid Pakulski, 11. Cheikhou Dieng - 9. Rafał Adamski (74, 19. Wojciech Szafranek).

Jastrzębie: 1. Grzegorz Drazik - 11. Dariusz Kamiński, 7. Przemysław Lech, 4. Sebastian Golak, 17. Dawid Witkowski, 2. Dominik Klimkiewicz (79, 24. Daniel Szymczak) - 10. Farid Ali (90, 8. Kamil Jadach), 23. João Guilherme, 14. Ricardo Vaz (79, 27. Bartosz Boruń) - 21. Daniel Stanclik, 20. Szymon Gołuch (89, 19. Kacper Zych).

żółte kartki: Sochań, Sobczak.

sędziował: Szymon Łężny (Kluczbork).