Górnicze starcie o ważne trzy punkty | Zapowiedź meczu rezerw / Drugi zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Górnicze starcie o ważne trzy punkty | Zapowiedź meczu rezerw 22 kwi

Górnicze starcie o ważne trzy punkty | Zapowiedź meczu rezerw

Przed nami mecz 28. kolejki eWinner 2 ligi, w którym drugi zespół KGHM Zagłębia Lubin zmierzy się na własnym boisku z GKS-em Jastrzębie. Zapraszamy na zapowiedź tego spotkania.

22 kwi 2023 18:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

Po zwycięstwie nad Siarką Tarnobrzeg, odżyły nadzieje naszego zespołu na utrzymanie w eWinner 2 lidze. W kolejnych dwóch spotkaniach jednak na naszym koncie udało się zapisać jeden punkt, dzięki remisowi z Radunią Stężyca. W ubiegłym tygodniu, podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego ulegli Kotwicy Kołobrzeg 0:1. Rywalem naszego zespołu będzie GKS Jastrzębie, czyli spadkowicz z Fortuna I ligi. Trzy punkty w tym spotkaniu mogą dać kolejny duży oddech w końcowej fazie sezonu i mieć duży wpływ na to, która z drużyn utrzyma się w gronie zespołów grających na szczeblu centralnym.

Zespół z Jastrzębia-Zdroju w obecnym sezonie spisuje się mocno w kratkę. Zajmują aktualnie 11. miejsce, mając 9 zwycięstw, 7 remisów i 11 porażek na swoim koncie. W ostatnich trzech meczach zanotowali wszystkie możliwe wyniki - remis z Pogonią Siedlce, wygraną z Kotwicą Kołobrzeg oraz porażkę przed tygodniem w Olsztynie ze Stomilem. 

KGHM Zagłębie II w obecnych rozgrywkach na własnym boisku zgarnęło dotychczas 17 punktów. Przekłada się to na pięć wygranych, dwa remisy oraz sześć porażek. Jastrzębianie natomiast zdecydowanie lepiej spisują się na własnym obiekcie aniżeli w delegacji. Na boiskach rywala zgarnęli tylko osiem punktów, co jest drugim najsłabszym wynikiem w lidze. Przekłada się to na jedną wygraną, pięć remisów oraz sześć porażek. 

W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami trzy punkty zgarnęli piłkarze GKS-u, którzy pokonali naszych zawodników 3:1. Dla rywala trafiali Dariusz Kamiński, Daniel Szymczak oraz Szymon Gołuch. Dla Miedziowych honorowe trafienie w tym spotkaniu zanotował Wojciech Szafranek.

Jak tym razem zakończy się spotkanie pomiędzy tymi zespołami? Na to oraz inne pytania odpowiedź nadejdzie już w niedzielę 23 kwietnia o godzinie 12:00 na Stadionie Zagłębia. Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom! Transmisję z tego spotkania przeprowadzi portal WP Pilot.

Informacje dotyczące odbioru biletów na mecz KGHM Zagłębie II Lubin - GKS Jastrzębie