Kacper Masiak odchodzi z Zagłębia Lubin / Drugi zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Kacper Masiak odchodzi z Zagłębia Lubin 20 sty

Kacper Masiak odchodzi z Zagłębia Lubin

Informujemy, iż 19-letni skrzydłowy Kacper Masiak odchodzi z naszego Klubu. Zawodnik, który w obecnym sezonie występował w drugiej drużynie Miedziowych przenosi się na zasadzie transferu definitywnego do Rakowa Częstochowa.

20 sty 2024 19:20

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

W bieżącym sezonie Kacper Masiak rozegrał 19 spotkań na poziomie II ligi w drużynie KGHM Zagłębia II Lubin, które okrasił trzema asystami. W przeszłości młody skrzydłowy był włączany również do I zespołu Miedziowych. Wówczas zadebiutował na poziomie PKO BP Ekstraklasy podczas domowego starcia z Legią Warszawa, które było rozgrywane 4 lutego 2022 roku. W sezonie 2021/2022 sięgnął także z zespołem U-19 po mistrzostwo Polski Centralnej Ligi Juniorów.

Zawodnik przenosi się do Rakowa Częstochowa na zasadzie transferu gotówkowego. Jednocześnie informujemy, iż Klub zapewnił sobie klauzulę dotyczącą procentu od przyszłej sprzedaży. 

- Umowa Kacpra z naszym Klubem wygasała wraz z końcem czerwca obecnego roku. Rozmowy na temat kontraktu trwały od kilku miesięcy, ale finalnie nasza propozycja nie została zaakceptowana przez zawodnika. Mając na uwadze zabezpieczenie interesów Zagłębia, podjęliśmy rozmowy z innymi klubami, ponieważ zimowe okno transferowe było ostatnim, by dokonać transferu gotówkowego. Skrzydłowy będzie reprezenotwał barwy Rakowa Częstochowa, z którym doszliśmy do porozumienia, a w umowie pomiędzy klubami zastrzegliśmy klauzulę procentową od przyszłej sprzedaży zawodnika. Dziękujemy Kacprowi za występy w naszym Klubie, a także za wkład w mistrzostwo Polski do lat 19 i życzymy powodzenia w dalszej karierze piłkarskiej - powiedział Dyrektor Pionu Sportowego, Piotr Burlikowski.

Masiu, dziękujemy za reprezentowanie naszych barw i życzymy powodzenia w dalszej karierze!