Kolejne zwycięstwo drugiego zespołu! / Drugi zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Kolejne zwycięstwo drugiego zespołu! 5 wrz

Kolejne zwycięstwo drugiego zespołu!

Spotkanie 9. kolejki eWinner 2 ligi pomiędzy KGHM Zagłębiem II Lubin a Radunią Stężyca zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Jarosława Krzyżanowskiego 2:1. Bramki dla Miedziowych zdobyli dziś Szymon Kobusiński oraz Kacper Lepczyński.

5 wrz 2022 14:00

II drużyna

Od początku spotkania oglądaliśmy wyrównane widowisko, ale to Miedziowi pierwsi stworzyli doskonałą okazję. Już w trzeciej minucie meczu sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Szymon Kobusiński, ale uderzył tuż obok słupka. Już w 6. minucie spotkania groźnie odpowiedziała Radunia Stężyca. Po podaniu Jonatana Strausa – strzał oddał Radosław Stępień. Jednak znakomicie sparował tę piłkę Jasmin Burić. W 21. minucie gry po pięknym rajdzie Bartłomieja Kłudki w stuprocentowej sytuacji znalazł się Szymon Kobusiński. Napastnik pewnie wykończył akcję i Miedziowi objęli prowadzenie. Chwilę potem swoich sił z dystansu spróbował zawodnik gości – Jakub Letniowski. Jego strzał z problemami obronił golkiper drugiej drużyny KGHM Zagłębia Lubin. Kwadrans później do wyrównania doprowadziła Radunia Stężyca. Bardzo dobre prostopadłe podanie wykonał Bartosz Zynek, a do bramki gospodarzy trafił Eryk Sobków. W pierwszej połowie już nic więcej się nie wydarzyło i drużyny schodziły do szatni przy wyniku 1:1.

Druga część gry rozpoczęła się od większej aktywności KGHM Zagłębia II Lubin. Chwilę po pierwszym gwizdku w drugiej połowie dobrą akcję prawą stroną boiska przeprowadził Tomasz Pieńko. Precyzyjnie zagrał do znajdującego się przed polem karnym Arkadiusza Woźniaka, a jego strzał poszybował tuż nad poprzeczką. W 58. minucie meczu doskonałe dośrodkowanie z rzutu wolnego Tomasza Pieńko wykorzystał Kacper Lepczyński, który idealnie przymierzył głową, a futbolówka przeleciała obok bezradnego bramkarza gości. Na tablicy z wynikiem było już 2:1 dla Miedziowych. Kolejna wyborną okazję do strzelenia gola KGHM Zagłębie II Lubin miało w 67. minucie. Sam na sam z bramkarzem Raduni Stężyca znalazł się Tomasz Pieńko. Wydawało się, że wszystko zrobił w podręcznikowy sposób łącznie z minięciem golkipera gości, ale ostatecznie uderzenie zablokował jeden z obrońców. Goście groźnie odpowiedzieli w 83. minucie, gdy po dośrodkowaniu Marcela Górskiego blisko przecięcia piłki i wpakowania jej do siatki był Eryk Sobków. Wynik jednak nie uległ zmianie. Nic więcej w tym spotkaniu już się nie wydarzyło. KGHM Zagłębie II Lubin wygrało piąty mecz z rzędu w rozgrywkach eWinner 2 ligi.

KGHM Zagłębie II Lubin 2-1 Radunia Stężyca

Bramki: Szymon Kobusiński 21, Kacper Lepczyński 58 - Eryk Sobków 36

KGHM Zagłębie II: 1. Jasmin Burić - 2. Bartłomiej Kłudka, 6. Mateusz Kizyma, 3. Kacper Lepczyński, 4. Michał Bogacz, 5. Arkadiusz Woźniak - 7. Tomasz Pieńko (69, 19. Kacper Masiak), 8. Filip Kocaba, 10. Dawid Pakulski (86, 17. Kacper Terlecki), 11. Szymon Kobusiński (69, 18. Paweł Kruszelnicki) - 9. Oliwier Sławiński (86, 16. Jakub Kolan).

Radunia: 12. Kacper Czajkowski - 4. Maciej Orłowski, 3. Tomasz Dejewski, 6. Rafał Kosznik - 21. Szymon Nowicki (70, 28. Janusz Surdykowski), 27. Jakub Letniowski, 2. Dmytro Baszłaj (83, 8. Sebastian Deja), 14. Bartosz Zynek (69, 20. Marcel Górski), 10. Radosław Stępień (80, 7. Cezary Sauczek), 17. Jonatan Straus - 23. Eryk Sobków.

żółte kartki:  Kosznik, Zynek, Straus, Deja.

sędziował: Szymon Lizak.