Lechia wygrywa w Lubinie / Drugi zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Lechia wygrywa w Lubinie 23 lis

Lechia wygrywa w Lubinie

W spotkaniu 17. serii rozgrywek trzeciej ligi grupy trzeciej rezerwy KGHM Zagłębia Lubin przegrały na własnym boisku z Lechią Zielona Góra 0:2. Bramki dla drużyny gości zdobywali Szymon Kobusiński i Wojciech Okińczyc.

23 lis 2019 17:20

II drużyna

Obie drużyny przystępowały do tego meczu mocno zdeterminowane, aby wygrać. Lechia Zielona Góra po stracie punktów w spotkaniu domowym z Pniówkiem Pawłowice Śląskie (0:0), aby liczyć się w walce o czołówkę w sobotę musiała wygrać. Z kolei KGHM Zagłębie II Lubin w tym sezonie wygrało tylko raz – w 11. serii z Gwarkiem Tarnowskie Góry (4:0) i od tego czasu notowało przeważnie remisy. Podopieczni Adama Buczka i Jarosława Krzyżanowskiego mają ich aż dziesięć, stąd miejsce w tabeli rewelacji poprzednich rozgrywek jest dalekie od satysfakcjonującego.

Pierwsze minuty, to delikatna przewaga Lechii, która umiejętnie blokowała „Miedziowych”, sama szukając szansy na premierowego gola. Groźny był szczególnie Łukasz Garguła, którego dośrodkowania stwarzały zagrożenie pod bramką Zagłębia. Po jednej z takich akcji udało się zdobyć bramkę, gdy w 12 minucie błąd defensywny lubinian wykorzystał Kobusiński i celnym strzałem znalazł drogę do bramki Mateusza Kuchty. Od tego momentu gospodarze starali się aktywniej przenosić ciężar gry na połowę rywala, ale defensywa Lechii grała dziś bezbłędnie. Do 40. minuty spotkanie się wyrównało, co być może uśpiło czujność KGHM Zagłębia i wykorzystali to zielonogórzanie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne „Miedziowych”, gdzie do piłki najwyżej wyskakuje Okińczyc i po raz drugi Kuchta musi wyjmować piłkę z siatki. Na przerwę schodziliśmy więc przegrywając, a tuż po niej lubinianie ruszyli do ataków. Jeden z nich mógł przynieść bramkę kontaktowa, ale z pomocą gościom przyszedł słupek. Gospodarze liczyli na szybkie kontrataki, w czym pomagał mocny wiatr, ale Lechia miała dziś sposób na ofensywnych graczy lubinian – Sypka, Czubana, czy po przerwie Laskowskiego czy Dudzińskiego. Mecz ostatecznie zakończył się porażką drugiej drużyny KGHM Zagłębia, która na kolejne zwycięstwo będzie musiała poczekać co najmniej do 2020 roku. Sobotni mecz był bowiem ostatnim w tym roku kalendarzowym.