Niełatwe zadanie w Chorzowie / Drugi zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Niełatwe zadanie w Chorzowie 20 paź

Niełatwe zadanie w Chorzowie

Już jutro KGHM Zagłębie II zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z Ruchem Chorzów. Zaległy mecz 7. kolejki III ligi rozpocznie się punktualnie o godzinie 18:00. Zapraszamy na zapowiedź tego spotkania.

20 paź 2020 15:17

Fot. Tomasz Folta
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

II drużyna

“Miedziowi” nadrabiają zaległe spotkania. Tak też będzie jutro, kiedy zmierzą się na wyjeździe z Ruchem Chorzów. 

Podopieczni trenerów Adama Buczka i Jarosława Krzyżanowskiego w ostatnim meczu podjęli na Stadionie Zagłębia Polonię Bytom. Lubinianie pokazali się z bardzo dobrej strony, pokonując rywali 2:0 po bramkach Bartosza Zynka i Daniela Dudzińskiego. Obecnie KGHM Zagłębie II zajmuje 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 18 punktów po 11 spotkaniach.

Ruch Chorzów jest tymczasem liderem tabeli. Czternastokrotni Mistrzowie Polski prezentują się bardzo dobrze w tegorocznych rozgrywkach i pewnie kroczą w stronę potencjalnego awansu. Po rozegranych 12 spotkaniach mają 29 punktów. Warto podkreślić, że dotychczas przegrali tylko jeden raz – w 6. kolejce musieli uznać wyższość Ślęzy Wrocław. W ostatniej serii spotkań “Niebiescy” pokonali Stal Brzeg 3:2.

W zeszłym sezonie nasze drużyny mierzyły się ze sobą dwukrotnie. Już w pierwszej kolejce sezonu 19/20 “Miedziowi” zmierzyli się z Ruchem. Wówczas podopieczni Adama Buczka przegrali 0:1. Lubinianie zdążyli rozegrać mecz rewanżowy z “Niebieskimi”. Dokładnie 8 marca 2020 roku na własnym terenie KGHM Zagłębie II zremisowało z Ruchem 1:1. Bramkę dla “Miedziowych” strzelił wtedy Jakub Sypek.

Przed nami bardzo ciekawe i zacięte spotkanie.

"Miedziowi", powodzenia!

7. KOLEJKA III GRUPY III LIGI

21.10, g. 18.00 - Chorzów

Ruch Chorzów - KGHM Zagłębie II