O piąte zwycięstwo z rzędu | Zapowiedź meczu rezerw 5 wrz

O piąte zwycięstwo z rzędu | Zapowiedź meczu rezerw

Już dziś na Stadionie Zagłębia dojdzie do starcia rezerw KGHM Zagłębia Lubin z Radunią Stężyca w ramach 9. kolejki eWinner 2 ligi. Zapraszamy na zapowiedź tego spotkania.

5 wrz 2022 09:45

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

Podtrzymać serię zwycięstw

Podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego po trudnym początku sezonu, wydaje się, że przysłowiowe frycowe już zapłacili, bowiem w ostatnich czterech spotkaniach zdobywali za każdym razem komplet punktów, wygrywając kolejno z Lechem II Poznań, Wisłą Puławy, Hutnikiem Kraków oraz Siarką Tarnobrzeg w ubiegłym tygodniu. Wcześniej Miedziowi wygrali na inaugurację na własnym boisku z Pogonią Siedlce, a także ponieśli trzy porażki w starciach ze Stomilem Olsztyn, Śląskiem II Wrocław oraz Zniczem Pruszków. Przed tą kolejką nasz zespół zajmował trzecią lokatę w tabeli i zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu pozwoli na utrzymanie tej pozycji na kolejny tydzień. Rywale ze Stężycy sezon rozpoczęli od remisów z rezerwami Śląska Wrocław oraz Lecha Poznań oraz porażki ze Zniczem Pruszków i Wisłą Puławy. Od tego czasu Radunia zwyciężyła w trzech spotkaniach przeciwko Siarce Tarnobrzeg, Hutnikowi Kraków oraz GKS-owi Jastrzębie oraz ulegli liderowi Kotwicy Kołobrzeg. Dodatkowo doszła wygrana w Fortuna Pucharze Polski z III-ligową Wieczystą Kraków.

Kilka słów o rywalach 

Radunia Stężyca powstała w 1982 roku. Największym sukcesem klubu z Pomorza jest awans do II ligi w sezonie 2020/21. Swój debiutancki sezon na tym szczeblu rozgrywkowym zakończyli na świetnym 6. miejscu, co dało im awans do baraży o Fortunę I ligę. Tam jednak w półfinale ulegli ma wyjeździe Ruchowi Chorzów i odpadli z rywalizacji. Swoje spotkania rozgrywają na Arena Radunia, liczącym 450 miejsc. Sama Stężyca liczy nieco ponad 10 tysięcy mieszkańców. 

Zmiany kadrowe w Raduni

W zespole ze Stężycy przed sezonem doszło do kilku zmian kadrowych. Zespół z Pomorza opuścili m. in. Sebastian Murawski, Dawid Retlewski, Damian Szuprytowski czy Paweł Flis. W ich miejsce zakontraktowano m. in. znanego bardzo dobrze w Lubinie Eryka Sobkowa, który przez kilka lat reprezentował zarówno drugi, jak i pierwszy zespół KGHM Zagłębia Lubin. Innym dobrze znanym zawodnikiem, który znajduje się w kadrze Raduni jest Bartosz Zynek, wypożyczony z Wisły Płock. Dodatkowo klub wzmocnili Cezary Sauczek, Jonatan Straus czy Przemysław Kita. Dodatkowo z naszego Klubu do Stężycy przed rozpoczęciem obecnego sezonu wypożyczony został Marcel Górski. 

Starcie 9. kolejki eWinner 2 ligi pomiędzy KGHM Zagłębiem II Lubin a Radunią Stezyca, już dziś o godzinie 12:00 na Stadionie Zagłębia. Zapraszamy serdecznie do kibicowania naszym zawodnikom. Wstęp na to spotkanie jest wolny. Dla kibiców będzie otwarty sektor A2. Dla osób, które nie będą mogły dziś być na trybunach, zapraszamy do obejrzenia tego spotkania do WP Pilot.