O pierwsze wyjazdowe punkty | Zapowiedź meczu rezerw 5 sie

O pierwsze wyjazdowe punkty | Zapowiedź meczu rezerw

Czas na kolejne starcie w eWinner 2 lidze. Podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego zmierzą się w Pruszkowie z tamtejszym Zniczem. Będzie to okazja do zdobycia pierwszych punktów w sezonie 2022/23 na boisku rywala. Zapraszamy do zapowiedzi tego meczu.

5 sie 2022 15:10

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

ZDOBYĆ PIERWSZE WYJAZDOWE PUNKTY

Podopieczni trenera Jarosława Kryżanowskiego sezon 2022/23 w rozgrywkach eWinner 2 ligi rozpoczęli od domowego zwycięstwa nad Pogonią Siedlce 1:0. Następnie przyszły dwie porażki w starciach ze Stomilem Olsztyn oraz przed tygodniem na własnym stadionie ze Śląskiem II Wrocław. W Olsztynie Miedziowi przegrali 2:6, a w małych derbach Dolnego Śląska ulegli 3:4. Sobotnie starcie ze Zniczem Pruszków będzie okazją do zdobycia pierwszych punktów od inauguracji, a także kolejną szansą na pierwsze punkty na boisku rywala. Jeśli chodzi o rywali spod Warszawy, tak oni również legitymują się zdobyciem trzech punktów w trzech pierwszych spotkaniach. Na inaugurację sezonu ulegli na wyjeździe Siarce Tarnobrzeg 0:4, następnie na własnym stadionie pokonali Radunię Stężyca 3:1, a przed tygodniem musieli uznać wyższość Kotwicy Kołobrzeg, która zwyciężyła 2:1. 

KILKA SŁÓW O RYWALU

Znicz Pruszków został założony w 1923 roku. Największym sukcesem podwarszawskiej drużyny jest dwukrotny awans na boiska dzisiejszej I ligi w 2007 i 2016 roku oraz awans do ćwiećfinału Pucharu Polski w sezonie 2015/16. Wówczas lepszym okazał się Lech Poznań. Znicz Pruszków może się pochwalić przede wszystkim tym, że to właśnie w tym klubie swoje skrzydła w seniorskiej piłce zaczął rozwijać Robert Lewandowski. Wychowankami Znicza są również Jacek Gmoch, legendarny zawodnik oraz trener, a także Radosław Majewski. 

ZMIANY KADROWE U RYWALA

Przed rozpoczęciem sezonu 2022/23, w szeregach Znicza Pruszków doszło do kilku zmian. Z klubem pożegnali się Martin Baran, Marcin Bochenek, Mariusz Gabrych, Lukáš Hrnčiar, Bartłomiej Kręcichwost, Maciej Machalski, Michał Orzechowski oraz Jakub Ostrowski. Dodatkowo z powodu kontuzji przez dłuższy czas na boisku nie pojawi się Igor Lewczuk. Do klubu dołączyli natomiast Łukasz Bogusławski, Maciej Firlej, Mateusz Grudziński, Jakub Grzegorzewski, Paweł Moskwik, Filip Składowski, Patryk Skórecki oraz Krzysztof Wingralek. 

POPRZEDNIE STARCIA

W historii naszego Klubu mieliśmy już okazję mierzyć się ze Zniczem Pruszków na szczeblu ligowym. Miało to miejsce w sezonie 2008/09, gdy obydwa zespoły grały w I lidze. W obydwu spotkaniach górą było KGHM Zagłębie, które najpierw pokonało rywala na stadionie w Polkowicach 2:0, po trafieniach Grzegorza Bartczaka oraz Iljana Micanskiego. W meczu rozegranym na wiosnę, Miedziowi wygrali w Pruszkowie 2:1. Bramki dla naszego zespołu zdobywali Michał Goliński oraz Szymon Pawłowski, natomiast dla rywala bramkę zdobył Tomasz Chałas. 

Spotkanie 4. kolejki eWinner 2 ligi pomiędzy Zniczem Pruszków a KGHM Zagłębiem II Lubin, już w sobotę 6 sierpnia o godzinie 17:00. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi portal WP Pilot.