Odkuć się za porażkę w Olsztynie | Zapowiedź meczu ze Śląskiem II Wrocław 29 lip

Odkuć się za porażkę w Olsztynie | Zapowiedź meczu ze Śląskiem II Wrocław

Przed drużyną KGHM Zagłębia II Lubin spotkanie derbowe z drugim zespołem Śląska Wrocław. Miedziowi będą chcieli odkuć się za ubiegłotygodniową porażkę ze Stomilem Olsztyn, natomiast wrocławianie będą chcieli zdobyć drugie z rzędu trzy punkty. Zapraszamy do zapowiedzi tego meczu.

29 lip 2022 16:30

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

Zdobyć drugi komplet punktów

Celem obydwu zespołów na sobotnie derbowe starcie będą tylko i wyłącznie trzy punkty. Lubinianie smak zwycięstwa w tym sezonie już poznali, natomiast rywale z Wrocławia czekają w dalszym ciągu na pierwszą wygraną w seonie 2022/23. Miedziowi dotychczas zwyciężyli na inaugurację sezonu w starciu z Pogonią Siedlce na własnym boisku 1:0, po bramce Cheikhou Dienga w 52. minucie spotkania. Przed tygodniem ulegli na wyjeździe spadkowiczowi z Fortuna I ligi Stomilowi Olsztyn 2:6. Bramki dla naszej drużyny wówczas zdobywali Cheikhou Dieng oraz Bartłomiej Kłudka. Wrocławianie natomiast w pierwszej kolejce zremisowali w Stężycy w starciu z Radunią 3:3, a następnie ulegli na własnym boisku Kotwicy Kołobrzeg 0:2.

Kilka słów o rywalach

Dla drugiej drużyny Śląska Wrocław, jest to trzeci kolejny sezon na poziomie drugoligowym. Premierowy sezon był zdecydowanie lepszym od minionych rozgrywek, bowiem sezon 2020/21 zakończyli na ósmej pozycji. Rok później walczyli do samego końca o utrzymanie się wśród zespołów drugoligowym, osiągając ostatecznie swój cel, kończąc rozgrywki na 12 lokacie. W obydwu sezonach najjaśniejszą postacią zespołu niewątpliwie był Sebastian Bergier, który zdobywał kolejno 20 i 12 bramek w lidze, mając tym samym ogromny wpływ na końcowy rezultat swojego zespołu. Aktualnym trenerem Śląska II Wrocław jest Krzysztof Wołczek, który powrócił na to stanowisko 17 czerwca, czyli niemal równo rok po tym, jak zakończył swoją pierwszą przygodę na ławce trenerskiej wrocławskiego zespołu.

Zmiany kadrowe u rywali

Każdy sezon oznacza zmiany w kadrach każdego zespołu. Nie inaczej było w szeregach rezerw Śląska Wrocław. Zespół opuścił przede wszystkim Piotr Celeban, który zakończył karierę piłkarską, poświęcając się innym obowiązkom. Zespół także opuścili Mariusz Idzik, Kacper Dachnowski, Dawid Gruszecki, Grzegorz Kotowicz oraz Filip Olejniczak. Do składu pierwszej drużyny włączono natomiast Piotra Samca-Talara, Jehora Macenko oraz Oskar Mielcarz. Skład zespołu wzmocnili natomiast Szymon Krocz, Michał Dryja, Bartłomiej Frasik, Mateusz Lisowski, Jakub Lizakowski, Mateusz Maćkowiak, Hubert Muszyński, Robert Pisarczuk oraz Krzysztof Mączyński.

Poprzednie starcia

Po raz ostatni rezerwy KGHM Zagłębia Lubin oraz Śląska Wrocław miały okazję zmierzyć się ze sobą w sierpniu 2019 roku. Wówczas w przerwanym w połowie z powodu epidemii koronawirusa sezonie, górą w starciu we Wrocławiu byli gospodarze, którzy zwyciężyli 1:0, po bramce Szymona Krocza. Nie jest to jednak ostatnie starcie Miedziowych z rezerami Śląska Wrocław. We wrześniu ubiegłego roku, w I rundzie Fortuna Pucharu Polski los sprawił, że zagrały ze sobą pierwszy zespół KGHM Zagłębia oraz rezerwy wrocławskiego klubu. Górą byli nasi zawodnicy, którzy wygrali na stadionie przy ul. Oporowskiej 3:0.

Początek starcia derbowego ze Śląskiem II Wrocław, już w sobotę 30 lipca o godzinie 13:00. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kibicowania naszym zawodnikom na Stadionie Zagłębia. Dla kibiców będzie otwarty sektor A2. Wstęp na to spotkanie jest bezpłatny.