Po kolejne trzy punkty | Zapowiedź meczu rezerw z Kotwicą / Drugi zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Po kolejne trzy punkty | Zapowiedź meczu rezerw z Kotwicą 19 wrz

Po kolejne trzy punkty | Zapowiedź meczu rezerw z Kotwicą

Już w środę 20 września o godzinie 15:00 KGHM Zagłębie II Lubin rozegra zaległe spotkanie z Kotwicą Kołobrzeg w ramach 8. kolejki II ligi. Zapraszamy na zapowiedź tego meczu.

19 wrz 2023 11:20

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

KGHM Zagłębie II Lubin spisuje się w tym sezonie znakomicie. Po ośmiu rozegranych meczach podopieczni Pawła Sochackiego mają w swoim dorobku już 17 punktów, co daje w obecnej chwili pozycję lidera II ligi, pomimo jednego rozegranego spotkania mniej na koncie niż przeciwnicy. Do tej pory Miedziowi wygrywali pięciokrotnie: 2:1 ze Stomilem Olsztyn, 2:1 z Sandecją Nowy Sącz, 3:0 z Polonią Bytom, 2:1 z Olimpią Elbląg i ostatnio 2:0 z Olimpią Grudziądz. Dwukrotnie podzielili się punktami z rywalem: 0:0 z KKS-em Kalisz i 1:1 z Hutnikiem Kraków. Na tym etapie sezonu zanotowali tylko jedną porażkę z Lechem II Poznań na wyjeździe 1:2. 

Z kolei Kotwica Kołobrzeg w rywalizacji ligowej spisuje się raczej poniżej oczekiwań. Po ośmiu spotkaniach legitymują się bilansem trzech zwycięstw, dwóch remisów i trzech porażek, co daje im obecnie dziesiąte miejsce w tabeli ligowej z dorobkiem jedenastu punktów.  Do tej pory trzy punkty zdobyli w meczach: z Olimpią Elbląg 2:0, z Lechem II Poznań 5:1 i z GKS-em Jastrzębie 2:0. Remisowali z Chojniczanką 1:1 i Radunią Stężyca 1:1 oraz musieli uznać wyższość Polonii Bytom 0:1, Olimpii Grudziądz 1:2 i Skry Częstochowa 0:1.

Miedziowi już w tym sezonie mierzyli się z Kotwicą Kołobrzeg we wstępnej rundzie Fortuna Pucharu Polski. Wówczas lepsi okazali się piłkarze z województwa zachodniopomorskiego, wygrywając 2:1. Oznaczało to awans do pierwszej rundy Fortuna Pucharu Polski, gdzie zmierzą się 28 września z Bruk-Bet Termaliką.  

KOTWICA KOŁOBRZEG - SUKCESY

Za datę powstania klubu z Kołobrzegu uznaje się 15 sierpnia 1946 roku. Początkowo drużyna Kotwicy występowała głównie z niższych klasach rozgrywkowych. W nowszej historii klubu z województwa zachodniopomorskiego w sezonie 2007/2008 Kotwica Kołobrzeg zdobyła regionalny Puchar Polski województwa zachodniopomorskiego, co dało im możliwość awansu do rundy wstępnej Pucharu Polski 2008/2009. W kolejnych rozgrywkach ligowych 2008/2009 zespół awansował do nowej II ligi, co stanowiło ważny krok w rozwoju klubu.

W sezonie 2011/2012 Kotwica Kołobrzeg powtórnie zdobyła regionalny Puchar Polski województwa zachodniopomorskiego, a co za tym idzie, znowu awansowała do rundy wstępnej Pucharu Polski 2012/2013. Byli w stanie przejść rundę wstępną, gdzie zwyciężyli w rzutach karnych z Bałtykiem Gdynia, ale już w I rundzie wysoko przegrali z Wartą Poznań 0:4. W następnych latach Kotwica balansowała pomiędzy III a II ligą rozgrywek. Po ponownej promocji do II ligi w sezonie 2022/2023 byli bliscy historycznego sukcesu, a mianowicie awansu na zaplecze PKO BP Ekstraklasy. Po zajęciu trzeciej pozycji w rozgrywkach II ligi mieli możliwość udziału w barażach. Tam jednak w półfinale po dogrywce ulegli Motorowi Lublin 1:2, choć w regulaminowym czasie gry do 94. minuty meczu byli na prowadzeniu. 

Spotkanie KGHM Zagłębia II Lubin z Kotwicą Kołobrzeg już w środę o godzinie 15:00 na boisku numer 4. Zapraszamy!