Po marzenia, po utrzymanie | Zapowiedź meczu rezerw / Drugi zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Po marzenia, po utrzymanie | Zapowiedź meczu rezerw 2 cze

Po marzenia, po utrzymanie | Zapowiedź meczu rezerw

Już w niedzielę 4 czerwca podopieczni trenerów Pawła Sochackiego oraz Piotra Błauciaka zagrają na Stadionie Zagłębia z KKS-em 1925 Kalisz w meczu, który będzie miał ogromny ciężar gatunkowy dla obu stron. Miedziowi muszą wygrać, by zachować szansę na utrzymanie się w eWinner 2 lidze. Kaliszanie muszą natomiast zwyciężyć, by zagrać w barażach o awans do Fortuna I ligi. Zapraszamy na zapowiedź tego spotkania.

2 cze 2023 10:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

Gdy po remisie z Górnikiem Polkowice wydawało się, że Miedziowi są na dobrej pozycji w kontekście walki o utrzymanie się w eWinner 2 lidze, tak w ubiegłym tygodniu sytuacja obróciła się o 180 stopni. Porażka naszego zespołu w Lublinie i wygrane Górnika Polkowice oraz Raduni Stężyca sprawiły, że to te zespoły wydostały się ze strefy spadkowej i są na lepszej drodze w kontekście utrzymania. Jedynie wygrana z KKS-em 1925 Kalisz pozwoli zachować szansę na utrzymanie się w lidze. Każdy inny wynik spowoduje, że po roku gry na szczeblu centralnym, rezerwy KGHM Zagłębia Lubin spadną do III ligi. Miedziowi do Górnika tracą trzy punkty, a do zespołu z Kaszub o jedno oczko więcej. By nasz zespół się utrzymał, to poza wygraną z KKS-em, Górnik musi przegrać, bądź Radunia w najlepszym wypadku zremisować, gdyż mamy lepszy bilans bezpośrednich spotkań z tym zespołem.

Kaliszanie także mają o co walczyć w niedzielę w Lubinie, bowiem wygrana zapewni im wejście do baraży i tym samym walkę o awans do Fortuna I ligi. Nasi rywale przed tą kolejką znajdowali się na piątej lokacie w tabeli, mając 54 punkty na swoim koncie, czyli o jeden więcej od siódmej Wisły Puławy. Podopieczni trenera Bartosza Tarachulskiego na pewno mogą sobie pluć w brodę, ponieważ po świetnej rundzie jesiennej, po której znajdowali się na ligowym podium, na wiosnę bardziej zachwycili w rozgrywkach Pucharu Polski, gdzie wyeliminowali Śląsk Wrocław, zwyciężając 3:0. Spora ilość straconych punktów sprawiła, że w tym momencie zespół z Kalisza walczyć musi o to, by utrzymać szansę na walkę o awans.

Miedziowi w tym spotkaniu wystąpią w osłabieniu, bowiem po spotkaniu w ubiegłym tygodniu przeciwko Motorowi Lublin za nadmiar żółtych kartek pauzować będą Damian Oko, Michał Bogacz oraz Szymon Karasiński. Po stronie Kaliszan żaden z zawodników nie będzie pauzować w tym spotkaniu.

Lubinianie w tym sezonie na własnym boisku zdobyli dotychczas 21 punktów. Przekłada się to na wygrane z Pogonią Siedlce na inaugurację, Lechem II Poznań, Hutnikiem Kraków, Radunią Stężyca, Siarką Tarnobrzeg oraz Garbarnią Kraków. Dodatkowo remisowali z Olimpią Elbląg, Wisłą Puławy oraz w ostatnim domowym spotkaniu przeciwko Górnikowi Polkowice. Zespół z Kalisza natomiast w delegacji zdobył dotychczas 22 oczka, co przekłada się na sześć zwycięstw, cztery remisy i sześć porażek.

Pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami niósł za sobą wiele emocji, nie tylko związanych z grą boiskową. Wówczas na stadionie w Kaliszu panowała niesamowicie gęsta mgła, która niemal nie przerwała pojedynku już po 45 minutach gry. Spotkanie to rozpoczęło się idealnie dla naszej drużyny, która wyszła na prowadzenie 2:0, po dwóch bramkach Szymona Kobusińskiego. Był to jednak dobry złego początek, bowiem kolejne pięć trafień było już autorstwa graczy z Kalisza, którzy zwyciężyli ostatecznie 5:2.

Jakim wynikiem tym razem zakończy się to starcie? Czy lubinianie zdołają utrzymać się w eWinner 2 lidze? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi nadejdą już w niedzielę. Początek spotkania na Stadionie Zagłębia o godz. 18:00. Zapraszamy do licznego wspierania naszych zawodników w tym spotkaniu!

Transmisję na żywo z tego starcia przeprowadzi portal WP Pilot.

KGHM Zagłębie II Lubin - KKS Kalisz 

  • Niedziela, 4 czerwca - Stadion Zagłębia
  • Godzina 18:00
  • Bezpłatne bilety będą wydawane w dniu meczu w punkcie akredytacyjnym od godz. 16:30
  • Bramy zostaną otwarte o godz. 16:30