Po trzy punkty! | Zapowiedź meczu rezerw / Drugi zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Po trzy punkty! | Zapowiedź meczu rezerw 12 sie

Po trzy punkty! | Zapowiedź meczu rezerw

Już dziś o godzinie 17:00 KGHM Zagłębie II Lubin podejmie na własnym boisku Sandecję Nowy Sącz. Zapraszamy do zapoznania się zapowiedzią tego spotkania.

12 sie 2023 10:45

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

KGHM Zagłębie II Lubin znakomicie rozpoczęło sezon, bowiem podopieczni Pawła Sochackiego zwyciężyli na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn 2:1 po dwóch trafieniach Pawła Kruszelnickiego. Następnie podzieliliśmy się punktami po bezbramkowym remisie z KKS-em Kalisz u siebie. Później zagraliśmy we wstępnej fazie Fortuna Pucharu Polski z Kotwicą Kołobrzeg. Miedziowi dobrze rozpoczęli tę rywalizację i prowadzili po golu Wojciecha Szafranka na początku spotkania. Jednak gospodarze byli w stanie odwrócić losy tego starcia i przegraliśmy w Kołobrzegu 1:2. Kilka dni potem zespół pojechał na ligowy mecz z Hutnikiem Kraków, gdzie zremisowaliśmy 1:1. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Jarosław Jach. 

Z Kolei Sandecja Nowy Sącz zaczęła sezon dużo słabiej. Na inaugurację zmagań w II lidze ulegli Olimpii Grudziądz 1:3. Następnie po golu w ostatnich minutach przegrali ze Skrą Częstochowa 0:1. Pierwszy punkt zdobyli dopiero z Radunią Stężyca. Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Kilka dni temu odpadli także w fazie wstępnej Fortuna Pucharu Polski z Garbarnią Kraków, choć dobrze rozpoczęli spotkanie, to musieli uznać wyższość przeciwnika, przegrywając 1:2.

Sandecja Nowy Sącz | Historia

W 1910 roku powstał klub, którego założenie było inicjatywą Adama Biedy, naczelnika Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół". Klub przyjął nazwę Sandecja, która wywodzi się od łacińskiego określenia miasta Nova Civitas Sandecz. W 1911 roku pierwszym prezesem został Józef Damse, pełniąc tę rolę przez cztery lata. W tym samym roku dokładnie 20 września pojawiła się pierwsza wzmianka o Sandecji w Nowościach Ilustrowanych. 1 maja 1970 roku odbyło się oficjalne otwarcie dzisiejszego stadionu. W związku z tym wydarzeniem zorganizowano mecz pomiędzy młodzieżowymi reprezentacjami Polski i Węgier, w którym Węgry wygrały 3:2. Kazimierz Kmiecik zdobył jedną z bramek dla Polski. Stadion gościł wtedy około 10 tysięcy widzów. Przez pewien czas, aż do 1998 roku, stadion nosił nazwę XXV-lecia PRL, a następnie 2 czerwca 2001 roku został nazwany na cześć Ojca Władysława Augustynka (1915-1997).

Planem na stulecie drużyny było zdobycie awansu do I ligi, co udało się osiągnąć w decydującym meczu rundy wiosennej sezonu 2008/2009. W starciu wyjazdowym z Concordią Piotrków Trybunalski, zespół prowadzony przez trenera Roberta Moskala, odniósł zwycięstwo 5:3, gwarantując sobie tym samym bezpośredni awans do drugiego poziomu rozgrywkowego, czyli I ligi. Niesamowitym sukcesem okazało się także zdobycie awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej w sezonie 2016/2017. Podczas swojego pierwszego występu na najwyższym szczeblu rozgrywek, Sandecja odnotowała kilka znaczących osiągnięć. W debiutanckim meczu w Ekstraklasie zremisowała bezbramkowo z Lechem Poznań, co zaowocowało zdobyciem pierwszego punktu oraz zachowaniem czystego konta bramkowego.

W dalszym ciągu swojej ekstraklasowej przygody, Sandecja zdobyła pierwszą bramkę w tych rozgrywkach dzięki strzałowi Aleksandyra Kolewa w starciu z Jagiellonią Białystok. Ten mecz był także historyczny, ponieważ to w nim drużyna odniosła swoje pierwsze zwycięstwo na najwyższym poziomie rozgrywkowym.

Choć drużyna spędziła na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce tylko jeden sezon, zajmując ostatnie miejsce z bilansem 6 zwycięstw, 15 remisów i 16 porażek, to jednak ten okres był istotny w historii klubu. Ważne jest także, że mecze Ekstraklasy nie mogły zostać rozegrane wówczas w Nowym Sączu, ponieważ stadion nie spełniał wymogów licencyjnych, dlatego drużyna musiała swoje mecze domowe grać w Niecieczy.

W ubiegłym sezonie Sandecja Nowy Sącz zajęła ostatnią pozycję na zapleczu Ekstraklasy, co oznaczało spadek do II ligi. Początek spotkania KGHM Zagłębia II Lubin z Sandecją Nowy Sącz już o godzinie 17:00. Zapraszamy!