Po zwycięstwo z drugą drużyną ŁKS-u | Zapowiedź meczu rezerw / Drugi zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Po zwycięstwo z drugą drużyną ŁKS-u | Zapowiedź meczu rezerw 17 maj

Po zwycięstwo z drugą drużyną ŁKS-u | Zapowiedź meczu rezerw

Już w niedzielę 19 maja o godzinie 16:00 KGHM Zagłębie II Lubin podejmie na swoim boisku drugą drużynę ŁKS-u Łódź w ramach 33. kolejki II ligi. Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu.

17 maj 2024 15:50

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

KGHM Zagłębie II Lubin prezentuje w rundzie wiosennej II ligi dość nierówną formę, bowiem podopieczni Pawła Sochackiego byli w stanie wygrać m.in. z Kotwicą Kołobrzeg 2:1 czy Chojniczanką Chojnice 2:1 – a więc drużynami walczącymi o awans do klasy rozgrywkowej wyżej. Niestety też traciliśmy punkty z teoretycznie słabszymi zespołami: z GKS-em Jastrzębie 0:1 czy Olimpią Grudziądz 1:2. Miedziowi w ostatnim spotkaniu zremisowali u siebie z Wisłą Puławy 2:2. Wydawało się, że zdobyty punkt w tym meczu pozwoli zapewnić sobie już na sto procent utrzymanie w lidze. Jednak nieoczekiwane zwycięstwo GKS-u Jastrzębie z liderem rozgrywek – Pogonią Siedlce spowodowało, że teoretycznie ciągle nie możemy być pewni pozostania w II lidze. Na dwie kolejki przed końcem mamy cztery punkty przewagi nad strefą spadkową. Po rozegranych 32 kolejkach KGHM Zagłębie II Lubin zgromadziło 43 oczka, co obecnie plasuje drużynę na dziesiątej pozycji w lidze. 

Najwięcej bramek w naszym zespole w tym sezonie zdobyli Paweł Kruszelnicki i Rafał Adamski, którzy trafiali do siatki rywali po siedem razy. Popularny "Kruszel" na swoim koncie ma też sześć ostatnich podań, co czyni go najlepszym zawodnikiem Miedziowych w klasyfikacji kanadyjskiej. 

ŁKS II Łódź w rundzie rewanżowej podobnie jak druga drużyna KGHM Zagłębia gra w przysłowiową kratkę. W tej chwili mają sześć punktów przewagi nad strefą spadkową II ligi. Z kolei do miejsc barażowych pozwalających walczyć o awans na zaplecze PKO BP Ekstraklasy tracą tylko trzy punkty. Jednak ze względu na to, że w tym sezonie z Ekstraklasy spadł już pierwszy zespół ŁKS-u, to druga drużyna, zajmując nawet pozycję premiującą do gry w barażach – nie będzie mogła w nich wystąpić. Wynika to z tego, że dwa zespoły z jednego klubu nie mogą występować na tym samym poziomie rozgrywkowym. Reasumując, podopieczni trenera Marcina Pogorzały na dwie kolejki przed końcem mają na swoim koncie 45 punktów i zajmują dziewiąte miejsce w tabeli.

Ciekawostką jest, że najlepszym strzelcem w zespole ŁKS-u jest środkowy obrońca Oskar Koprowski, który zdobył już osiem bramek w tym sezonie. Jeśli chodzi o asysty, najwięcej zgromadził Jędrzej Zając – autor czterech takich podań. 

Mecz KGHM Zagłębie II Lubin – ŁKS II Łódź już w niedzielę 19 maja o godzinie 16:00. Spotkanie odbędzie się tradycyjnie na boisku nr 4 nieopodal budynku naszej Akademii.