Przedłużyć zwycięską serię | Zapowiedź meczu rezerw / Drugi zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Przedłużyć zwycięską serię | Zapowiedź meczu rezerw 26 kwi

Przedłużyć zwycięską serię | Zapowiedź meczu rezerw

Już w sobotę o godzinie 17:00 KGHM Zagłębie II Lubin zmierzy się na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie w ramach 30. kolejki II ligi. Zapraszamy do przeczytania zapowiedzi tego spotkania.

26 kwi 2024 13:00

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

KGHM Zagłębie II Lubin miało trudny początek rywalizacji w rundzie wiosennej, bowiem terminarz ułożył się tak, że podopieczni trenera Pawła Sochackiego musieli rozegrać najpierw trzy mecze na wyjeździe, w których zanotowali jedno zwycięstwo z Olimpią Elbląg 2:1, remis z Sandecją Nowy Sącz i porażkę z Polonią Bytom. Następnie w kolejnych trzech starciach nie potrafiliśmy odnieść żadnej wygranej, dzieląc się punktami z drugą drużyną Lecha Poznań i przegrywając z Olimpią Grudziądz oraz Skrą Częstochowa. Jednak w poprzednich trzech spotkaniach możemy się pochwalić trzema zwycięstwami z rzędu – 2:1 z Kotwicą Kołobrzeg, 2:0 z Radunią Stężyca i 2:1 z Chojniczanką Chojnice. Dobra forma w ostatnich tygodniach pozwoliła zespołowi awansować na szóstą pozycję w tabeli II ligi, która gwarantuje udział w barażach o awans na zaplecze PKO BP Ekstraklasy. Bilans Miedziowych to 12 zwycięstw, 6 remisów i 11 porażek, co daje 42 punkty po 29 rozegranych kolejkach.

Najlepszym strzelcem zespołu jest Rafał Adamski, który trafiał do siatki przeciwników już siedem razy. Z kolei w klasyfikacji kanadyjskiej zdecydowanie wyróżnia się Paweł Kruszelnicki – autor sześciu goli i sześciu asyst. 

GKS Jastrzębie nie radzi sobie w obecnych rozgrywkach zbyt dobrze, choć początek rundy wiosennej mieli przyzwoity, bowiem w pierwszych czterech spotkaniach nie zanotowali żadnej porażki  – były to trzy remisy z Hutnikiem Kraków 1:1, Polonią Bytom 0:0 i KKS-em Kalisz 1:1 oraz wygrana z Sandecją Nowy Sącz 3:1. Jednak w ostatnich sześciu meczach zdobyli tylko sześć punktów dzięki zwycięstwom z Kotwicą Kołobrzeg 3:1 i Skrą Częstochowa 2:0. Z kolei przegrywali m.in. z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie: z Olimpią Elbląg 1:2 czy Olimpią Grudziądz 1:2. W tym momencie zajmują szesnaste miejsce w tabeli z dorobkiem 33 oczek po 29 rozegranych kolejkach. Zagrożenie spadkiem jest duże, ale pozycje dające utrzymanie są zdecydowanie w ich zasięgu, bowiem Wisła Puławy, która plasuje się na bezpiecznej czternastej pozycji, legitymuje się tylko lepszym bilansem bramkowym, dlatego obecnie to GKS Jastrzębie jest niżej w zestawieniu.

W klasyfikacji strzelców w drużynie GKS-u Jastrzębie wyróżnia się Michał Bednarski z dorobkiem jedenastu bramek w tym sezonie. Biorąc pod uwagę ostatnie podania, to bryluje w nich Bartosz Boruń, który zgromadził już sześć asyst.

KGHM Zagłębie II Lubin mierzyło się już z GKS-em Jastrzębie w rundzie jesiennej. Wówczas na stadionie w Lubinie drużyny podzieliły się punktami po wyniku 1:1. Do siatki rywali trafił wtedy Kacper Terlecki, a wyrównał w ostatniej minucie z rzutu karnego Michał Bednarski.

Mecz GKS Jastrzębie - KGHM Zagłębie II Lubin odbędzie się już w sobotę 27 kwietnia o godzinie 17:00. Transmisja tradycyjnie na platformie internetowej WP Pilot.