Rezerwy przegrywają we Wrocławiu 30 mar

Rezerwy przegrywają we Wrocławiu

W 21. kolejce rozgrywek III ligi drugi zespół KGHM Zagłębia Lubin przegrał we Wrocławiu z tamtejszą Ślęzą 1:0 (1:0). Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Szymon Lewkot.

30 mar 2019 16:29

Fot. AP KGHM
Autor Zagłębie Lubin S.A

Udostępnij

II drużyna

Spotkanie zapowiadano jako mecz na szczycie tabeli III ligi. Drugie KGHM Zagłębie II Lubin jechało do trzeciej w tabeli Ślęzy Wrocław. Mimo ośmiopunktowej przewagi lubinian nie byli oni zdecydowanym faworytem tej rywalizacji. W dwóch poprzednich grach zgromadzili tylko dwa oczka, gubiąc punkty z Ruchem Zdzieszowice i Lechią Dzierżoniów. Ślęza także zanotowała słabszą passę, przegrywając z Górnikiem II Zabrze i remisując ze Stalą Brzeg. Oba zespoły potrzebowały więc przełamania.

W sobotnie popołudnie lepiej w mecz weszli wrocławianie, którzy już w pierwszych minutach objęli prowadzenie. To trochę wybiło z rytmu Zagłębie, nastawione na atak pozycyjny. Ślęza Wrocław groźnie atakowała i dopiero w końcówce pierwszej części oddała inicjatywę „Miedziowym”. A ci, mimo kilku okazji, nie zmienili niekorzystnego rezultatu.

Po przerwie odważniej ruszyło KGHM II Zagłębie i już na początku drugiej odsłony dwie szanse miał Sobków. Od utraty gola gospodarzy uratował dobrze dysponowany tego dnia Łukasz Palmowski.

Do 67. minuty to podopieczni trenerów Buczka i Krzyżanowskiego mieli przewagę i gdy wydawało się, że w końcu musi paść bramka wyrównująca, to czerwoną kartką ukarany został Eryk Sobków.  Od tego momentu lubinianie musieli asekurować tyły, co miało przełożenie na ich boiskowe poczynania. W dalszym ciągu próbowali zaskoczyć bramkarza Ślęzy, ale brakowało wykończenia. W końcówce gra się jeszcze zaostrzyła, na co stanowczo reagował arbiter spotkania,  jednak wynik nie uległ już zmianie.  Po dwóch remisach z rzędu, zespół KGHM Zagłębia II Lubin przegrywa na wyjeździe ze Ślęzą.

Ślęza Wrocław – KGHM Zagłębie II Lubin 1:0 (1:0)

Bramka: Szymon Lewkot  1’

KGHM Zagłębie II Lubin (skład wyjściowy) : 96. Kuchta - 2. Czerwiński, 3. Warpas, 4. Piątkowski, 5. Bogacz, 6. Soszyński (c), 7. Witsanko, 8. Mucha, 9. Sobków, 10. Dudziński, 11. Sirotov
Rezerwowi: 12.Matoga, 13.Nahrebecki, 14.Ryś, 15.Kruk, 16.Hoogerwerf, 17.Sypek, 18.Białek

Ślęza Wrocław (skład wyjściowy):  Palmowski - Repski, Wdowiak, Niewiadomski, Muszyński - Tomaszewski, Niemienionek, Olejniczak, Kluzek, Traczyk - Lewkot.