Rezerwy zagrają z Polonią 18 maj

Rezerwy zagrają z Polonią

W sobotę 19.05 drugi zespół wyjeżdża do Głubczyc, aby w ramach 29 kolejki III ligi zmierzyć się w meczu mistrzowskim z tamtejszą Polonią.

18 maj 2018 16:35

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

II drużyna

O punkty z outsiderem

Już jutro podopieczni Piotra Jacka rozegrają kolejne spotkanie w ramach rozgrywek o mistrzostwo III ligi grupy 3. Druga drużyna Zagłębia Lubin o godzinie 17.00 wybiegnie na boisko w Głubczycach, a ich rywalem będzie ostatnia w tabeli Polonia.

W ostatniej kolejce Zagłębie II Lubin dość pechowo przegrało ze Skrą Częstochowa. Skazywani przed tym meczem na pożarcie lubinianie pokazali charakter i walkę do samego końca. W pewnym momencie przegrywali już 0:2, ale udało im się skutecznie dogonić rywala. Dwa trafienia Nespora, oba z rzutów karnych, doprowadziły do wyrównania. Niestety, moment niepewności naszej defensywy wykoszystał zawodnik Skry i ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Punkty pojechały więc do Częstochowy.

Tym razem przeciwnikiem podopiecznych Piotra Jacka będzie Polonia Głubczyce, która wystąpi w roli gospodarza.  W 28 serii ulegli oni Piastowi Żmigród aż 6:0 i na swoim boisku na pewno będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Przed niedzielną rywalizacją zajmują ostatnią pozycję w tabeli i są praktycznie bez szans na utrzymanie w tej serii rozgrywkowej. Zagłębie czeka więc bardzo trudny wyjazd, z którego trzeba przywieźć komplet punktów. „Miedziowi” na chwilę obecną zajmują 13 lokatę z dorobkiem 36 punktów.