Rozpocząć rok od derbowego zwycięstwa | Zapowiedź meczu ze Śląskiem II Wrocław / Drugi zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Rozpocząć rok od derbowego zwycięstwa | Zapowiedź meczu ze Śląskiem II Wrocław 25 lut

Rozpocząć rok od derbowego zwycięstwa | Zapowiedź meczu ze Śląskiem II Wrocław

Po ponad trzymiesięcznej przerwie, do gry na boiskach eWinner 2 ligi powracają piłkarze KGHM Zagłębia II Lubin. Pierwszym rywalem naszego zespołu w 2023 roku będzie Śląsk II Wrocław. Zapraszamy na zapowiedź tego starcia.

25 lut 2023 16:30

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

ROZPOCZĄĆ ROK TRZECH PUNKTÓW 

Podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego w sezonie 2022/23 mierzyli się już dwukrotnie z rezerwami Śląska Wrocław. Pierwsza potyczka miała miejsce w lipcu ubiegłego roku na Stadionie Zagłębia. Wówczas kibice zgromadzeni na trybunach obejrzeli niezwykle dynamiczne i pełne emocji spotkanie, któremu dodatkowo towarzyszył rzęsisty deszcz. Ostatecznie trzy punkty pojechały do stolicy Dolnego Śląska, po wygranej wrocławian 4:3. Dla Miedziowych wówczas trafiali Adam Ratajczyk, Szymon Kobusiński oraz Bartłomiej Kłudka. Dla Śląska natomiast bramki zdobyli Adrian Bukowski, Szymon Krocz, Michał Szmigiel oraz Miłosz Kurowski. Druga potyczka miała miejsce miesiąc temu na boisku w Strzegomiu. Wówczas oba zespoły zagrały ze sobą w ramach meczu sparingowego podczas przygotowań do rozpoczynającej się rundy. Po raz drugi lepszym zespołem okazali się piłkarze Śląska, którzy tym razem zwyciężyli 4:1. Jedyne trafienie dla KGHM Zagłębia II Lubin zanotował Oliwier Sławiński. 

ZIMOWE PRZYGOTOWANIA

Poza wspomnianym powyżej meczem pomiędzy tymi zespołami, warto sprawdzić jak wyglądało zarówno KGHM Zagłębie II, jak i Śląsk II Wrocław w trakcie pozostałych gier kontrolnych. Lubinianie rozegrali łącznie pięć spotkań. Odnieśli w nich trzy zwycięstwa w starciach przeciwko Prochowiczance Prochowice, FK Pardubice B oraz z Pogonią II Szczecin. Ulegli natomiast Śląskowi oraz rezerwom Sparty Praga. Nasi najbliżsi rywale, podobnie jak my, rozegrali pięć spotkań towarzyskich. W tym czasie zwyciężyli czterokrotnie, a raz ponieśli porażkę.

SYTUACJA W TABELI

Zarówno jeden, jak i drugi zespół już na samym starcie nowej rundy będzie chciał zainkasować komplet punktów, który może okazać się niezwykle ważny w kontekście ostatecznego miejsca w tabeli na koniec sezonu. Lubinianie po 19 dotychczas rozegranych spotkaniach mają zgromadzonych na swoim koncie 22 punkty, co pozwala zajmować 15. miejsce, a więc ostatnie dające utrzymanie się w eWinner 2 lidze. Śląsk natomiast zamyka ligową stawkę, mając 18 oczek.

MIEDZIOWI W DELEGACJI, ŚLĄSK U SIEBIE

Jak przed każdym poprzednim spotkaniem ligowym, tak i teraz, zaglądamy do statystyk, by sprawdzić jak dotychczas w starciach wyjazdowych radzili sobie podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego, a także jak w obecnych rozgrywkach na własnej murawie spisywali się zawodnicy Śląska II Wrocław. Miedziowi z delegacji przywieźli dotychczas 9 punktów, co przekłada się na zwycięstwa nad Wisłą Puławy, Siarką Tarnobrzeg oraz Garbarnią Kraków. Do tego dochodzi także siedem porażek. Wrocławianie natomiast tylko raz cieszyli się z trzech punktów, a miało to miejsce po wygranej z Pogonią Siedlce. Dodatkowo czterokrotnie dzielili się punktami po starciach z Polonią Warszawa, Olimpią Elbląg, Motorem Lublin oraz Siarką Tarbobrzeg. 

HISTORIA SPOTKAŃ ZE ŚLĄSKIEM II WROCŁAW

Lipcowe starcie pomiędzy tymi zespołami było pierwszym od sierpnia 2019 roku. Wówczas w przerwanym w połowie z powodu pandemii koronawirusa sezonie, górą w starciu we Wrocławiu byli gospodarze, którzy zwyciężyli 1:0 po bramce autorstwa Szymona Krocza. Nim ponownie naprzeciw siebie stanęły rezerwy obu klubów, los sprawił, że w poprzednim sezonie w I rundzie Fortuna Pucharu Polski pierwszy zespół KGHM Zagłębia Lubin zagrał właśnie z rezerwami Śląska Wrocław. Górą w tym starciu byli zawodnicy ze stolicy Polskiej Miedzi, którzy pewnie zwyciężyli 3:0 po trafieniach Patryka Szysza, Tomasa Zajica oraz Karola Podlińskiego.

Spotkanie 20. kolejki eWinner 2 ligi pomiędzy Śląskiem II Wrocław a KGHM Zagłębiem II Lubin już w niedzielę 26 lutego o godzinie 12:00, na Stadionie przy ul. Oporowskiej we Wrocławiu. Transmisję z tego spotkania tradycyjnie przeprowadzi portal WP Pilot.