Sobotnie starcie beniaminków | Zapowiedź meczu rezerw / Drugi zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Sobotnie starcie beniaminków | Zapowiedź meczu rezerw 23 wrz

Sobotnie starcie beniaminków | Zapowiedź meczu rezerw

Po dwóch wyjazdowych spotkaniach, do gry na Stadionie Zagłębia powrócą podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego. Rywalem Miedziowych będzie inny beniaminek tegorocznej edycji eWinner 2 ligi, Polonia Warszawa. Zapraszamy na zapowiedź tego spotkania.

23 wrz 2022 12:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

STARCIE BENIAMINKÓW

Sobotnie starcie na Stadionie Zagłębia będzie okazją do zmierzenia się dwóch aktualnych beniaminków eWinner 2 ligi. Co warto podkreślić, zarówno Miedziowi, jak i zespół Polonii Warszawa aktualnie znajdują się w czołówce tabeli ligowej. Lubinianie dotychczas zgromadzili na swoim koncie 18 punktów, co przekłada się na sześć zwycięstw oraz pięć porażek. Zespół ze stolicy naszego kraju jest tuż za nami, mając jeden mecz rozegrany mniej i dotychczas zdobywając 17 oczek. Przekłada się to na cztery zwycięstwa, pięć remisów oraz jedną porażkę. W ubiegłym tygodniu podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego ulegli na wyjeździe GKS-owi Jastrzębie 1:3, natomiast Polonia zremisowała na stadionie przy ul. Konwiktorskiej 6 z Kotwicą Kołobrzeg 1:1.

POWRÓT BYŁYCH MIEDZIOWYCH

Starcie pomiędzy drugim zespołem KGHM Zagłębia a Polonią Warszawa będzie również okazją na powrót do Lubina dwóch byłych zawodników naszego Klubu. Mowa tu oczywiście o Łukaszu Piątku oraz o Macieju Kowalskim-Haberku. Piątek w barwach KGHM Zagłębia grał w latach 2013-2017, w czasie których rozegrał łącznie 139 spotkań, zdobył 10 bramek i zaliczył 2 asysty. Maciej Kowalski-Haberek występował w Lubinie w latach 2006-2015, rozpoczynając swoją przygodę jeszcze w drużynach juniorskich, gdzie piął się w górę, aż trafił do pierwszego zespołu, dla którego rozegrał łącznie cztery mecze, z czego trzy na poziomie Ekstraklasy.

HISTORIA POJEDYNKÓW Z POLONIĄ

W dotychczasowej historii naszego Klubu możemy znaleźć 28 spotkań ligowych przeciwko Polonii Warszawa. Po raz pierwszy oba zespoły spotkały się ze sobą w sezonie 1993/94. Wówczas dwukrotnie górą byli Miedziowi, którzy w obu przypadkach zwyciężali 1:0. Po raz ostatni KGHM Zagłębie i Polonia naprzeciw siebie stanęły w sezonie 2012/13, czyli ostatnim, w którym "Czarne Koszule" występowały na poziomie Ekstraklasy. W stolicy zwyciężyli lubinianie 1:0, po bramce Michala Papadopulosa, natomiast w Lubinie padł bezbramkowy remis. Podsumowując, dotychczas historia przemiawia za naszym Klubem, bowiem zwyciężaliśmy czternastokrotnie, ośmiokrotnie górą była Polonia, a sześć razy padał wynik remisowy. Bilans bramkowy to 33:27 na naszą korzyść.

Pierwszy gwizdek arbitra już w sobotę o godzinie 13:00. Zapraszamy na Stadion Zagłębia!