Sprawić niespodziankę na boisku lidera | Zapowiedź meczu rezerw / Drugi zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Sprawić niespodziankę na boisku lidera | Zapowiedź meczu rezerw 28 kwi

Sprawić niespodziankę na boisku lidera | Zapowiedź meczu rezerw

Przed piłkarzami KGHM Zagłębia II Lubin niezwykle trudne starcie, bowiem najbliższym rywalem będzie lider drugoligowych rozgrywek, Polonia Warszawa. Będzie to jednocześnie debiut trenera Pawła Sochackiego w roli pierwszego szkoleniowca naszego zespołu. Zapraszamy na zapowiedź spotkania 29. kolejki eWinner 2 ligi.

28 kwi 2023 08:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

Piątkowy mecz przy ul. Konwiktorskiej w Warszawie będzie starciem drużyn, które są aktualnie na dwóch różnych krańcach tabeli. Lubinianie po ubiegłotygodniowej porażce na własnym boisku z GKS-em Jastrzębie spadli na ostatnią pozycję w tabeli eWinner 2 ligi, natomiast Czarne Koszule aktualnie zajmują pozycję lidera, pewnie zmierzając ku Fortuna I Lidze. Miedziowi będą chcieli sprawić niespodziankę i urwać punkty rozpędzonej w ostatnim czasie Polonii. Podopieczni trenera Rafała Smalca w ostatnich pięciu spotkaniach zgarnęli komplet punktów, wygrywając kolejno z Wisłą Puławyt, Hutnikiem Kraków, Siarką Tarnobrzeg, Radunią Stężyca oraz Kotwicą Kołobrzeg, czyli w starciu dwóch najlepszych drużyn tego sezonu. Wygrana w nadmorskiej miejscowości pozwoliła warszawianom odskoczyć od peletonu znajdującego się w strefie barażowej na sześć punktów. 

Po spotkaniu z GKS-em Jastrzębie, rezygnację z prowadzenia drużyny KGHM Zagłębia II Lubin złożył trener Jarosław Krzyżanowski. Do końca sezonu jego obowiązki przejął dotychzasowy asystent, Paweł Sochacki. Do sztabu dołączył trener Piotr Błauciak, który w obecnych rozgrywkach współpracował z mistrzami Polski juniorów młodszych. 

Miedziowi w obecnych rozgrywkach na wyjazdach zdobyli dziesięć punktów. Przekłada się to na wygrane z Wisłą Puławy, Siarką Tarnobrzeg oraz Garbarnią Kraków, a także remis w poprzednim wyjazdowym spotkaniu przeciwko Radunii Stężyca. Dotychczasowy wyjazdowy bilans bramkowy naszego zespołu to 16:33. Polonia natomiast na własnym boisku zgarnęła już 25 punktów. Przekłada się to na sześć wygranych, siedem remisów i tylko jedną porażkę, w meczu przeciwko Pogoni Siedlce w 19. kolejce. Bilans bramkowy na własnym boisku zespołu z Warszawy to 23:15.  

W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami rozegranym na Stadionie Zagłębia, trzy punkty zdobyli podopieczni trenera Rafała Smalca, którzy wygrali 2:1. Gole zdobywali wówczas Michał Fidziukiewicz oraz Wojciech Fadecki z rzutu karnego. Lubinianie zdołali odpowiedzieć jedynie trafieniem głową Kacpra Lepczyńskiego w 56. minucie gry.

Jeśli chodzi o pierwszy zespół naszego Klubu, to w dotychczasowej historii możemy znaleźć 28 spotkań ligowych przeciwko Polonii Warszawa. Po raz pierwszy oba zespoły spotkały się ze sobą w sezonie 1993/1994. Wówczas dwukrotnie górą byli Miedziowi, którzy w obu przypadkach zwyciężali 1:0. Po raz ostatni KGHM Zagłębie i Polonia naprzeciw siebie stanęły w sezonie 2012/2013, czyli ostatnim, w którym Czarne Koszule występowały na poziomie Ekstraklasy. W stolicy zwyciężyli lubinianie 1:0, po bramce Michala Papadopulosa, natomiast w Lubinie padł bezbramkowy remis. Podsumowując, dotychczas historia przemiawia za naszym Klubem, bowiem zwyciężaliśmy 14-krotnie, ośmiokrotnie górą była Polonia a sześć razy padał remis. Bilans bramkowy to 33:27 na korzyść lubinian.

Spotkanie 29. kolejki eWinner 2 ligi pomiędzy Polonią Warszawa a KGHM Zagłębiem II Lubin już dziś o godz. 19:11 na Stadionie przy ul. Konwiktorskiej w Warszawie. Transmisję z tego spotkania tradycyjnie przeprowadzi portal WP Pilot.