W Elblągu o przedłużenie nadziei na utrzymanie | Zapowiedź meczu rezerw / Drugi zespół / KGHM Zagłębie Lubin
W Elblągu o przedłużenie nadziei na utrzymanie | Zapowiedź meczu rezerw 12 maj

W Elblągu o przedłużenie nadziei na utrzymanie | Zapowiedź meczu rezerw

Przed nami cztery ostatnie spotkania sezonu 2022/2023 w eWinner 2 lidze. Drugi zespół KGHM Zagłębia Lubin walczy w dalszym ciągu o utrzymanie się w gronie drużyn występujących na szczeblu centralnym. Najbliższym rywalem będzie Olimpia Elbląg, czyli zespół, który w dalszym ciągu ma szansę na grę w barażach o awans. Zapraszamy na zapowiedź tego spotkania.

12 maj 2023 08:30

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

Podopieczni trenera Pawła Sochackiego w ostatnim czasie zdobyli arcyważny punkt na boisku lidera - Polonii Warszawa, po remisie 1:1. W ubiegłym tygodniu nasi zawodnicy odnieśli niezwykle ważne zwycięstwo nad bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie, Garbarnią Kraków 1:0 po bramce Dawida Pakulskiego. Dzięki tej wygranej, walka o utrzymanie na poziomie centralnym w dalszym ciągu trwa. Miedziowi do bezpiecznego miejsca, które aktualnie zajmuje Górnik Polkowice tracą dwa oczka, a do Raduni Stężyca o punkt więcej.

Olimpia Elbląg w dalszym ciągu walczy o to, by za kilka tygodni znaleźć się w barażach o awans do Fortuna 1 ligi. W ostatnim czasie jednak utrudnili sobie mocno to zadanie, albowiem w sześciu ostatnich spotkaniach zwyciężyli tylko raz przeciwko Raduni Stężyca oraz ponieśli aż pięć porażek. Taka seria spowodowała, że podopieczni trenera Przemysława Gomułki spadli na ósmą lokatę i do szóstej Wisły Puławy tracą trzy punkty. 

Sprawdźmy, jak co spotkanie, jak dotychczas lubinianie prezentowali się na boiskach rywali, a także jak Olimpia Elbląg punktowała na własnym stadionie. Miedziowi do tej pory zdobyli 11 punktów, co przekłada się na wygrane z Wisłą Puławy, Siarką Tarnobrzeg oraz Garbarnią Kraków, a także remisy w Stężycy oraz w Warszawie. Elblążanie natomiast punktują równo i na własnym boisku i na wyjazdach, albowiem zdobyli po 22 punkty. Jeśli chodzi o spotkania domowe, to wygrywali dotychczas sześciokrotnie, tyle samo razy dzielili się punktami i ponieśli cztery porażki. 

W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami, rozegranym w październiku ubiegłego roku na Stadionie Zagłębia, mieliśmy remis 1:1. Wynik spotkania dla gości otworzył Łukasz Sarnowski w 29. minucie. Gdy wydawało się, że trzy punkty pojadą na Warmię i Mazury, niezwykle pechową interwencję zaliczył obrońca Olimpii Michał Kuczałek, który trafił do własnej bramki.

Spotkanie 31. kolejki eWinner 2 ligi, pomiędzy Olimpią Elbląg a KGHM Zagłębiem II Lubin, już w sobotę 13 maja o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom w walce o niezwykle ważne punkty do WP Pilot.