Z Garbarnią o być albo nie być | Zapowiedź meczu rezerw / Drugi zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Z Garbarnią o być albo nie być | Zapowiedź meczu rezerw 5 maj

Z Garbarnią o być albo nie być | Zapowiedź meczu rezerw

Już w sobotę w Lubinie dojdzie do arcyciekawego starcia w eWinner 2 lidze. Podopieczni trenera Pawła Sochackiego zmierzą się z Garbarnią Kraków, w meczu, który może mieć ogromny wpływ na to, czy któraś z tych drużyn zagra w przyszłym sezonie na szczeblu centralnym. Zapraszamy na zapowiedź starcia 30. kolejki eWinner 2 ligi.

5 maj 2023 13:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

W ubiegły piątek niemałą sensację w Warszawie na stadionie przy ul. Konwiktorskiej sprawili nasi zawodnicy, którzy postawili się będącej w znakomitej formie przed tym spotkaniem Polonii Warszawa, a zarazem liderowi rozgrywek, remisując to spotkanie 1:1. Warto przy tej okazji wspomnieć, że tylko szczęścia zabrakło naszym zawodnikom, by wywieźć ze stolicy kraju pełen komplet punktów. 

Garbarnia Kraków natomiast jest zespołem, który gra mocno w kratkę w 2023 roku. Dość powiedzieć, że na dziesięć dotychczas rozegranych spotkań w 2023 roku, zespół z Grodu Kraka zdobył 10 punktów, po wygranych ze Śląskiem II Wrocław, Wisłą Puławy oraz Radunią Stężyca w poprzednim meczu wyjazdowym. Dodatkowo dochodzi remis na własnym boisku przeciwko Stomilowi Olsztyn.

Lubinianie natomiast w tym roku kalendarzowym tylko raz dotychczas cieszyli się z kompletu punktów, a miało to miejsce 1 kwietnia podczas starcia z Siarką Tarnobrzeg, gdy po dwóch bramkach Rafała Adamskiego wygrali 2:1. Dodatkowo punkty do swojego konta nasi zawodnicy dopisali po remisach z Wisłą Puławy, Radunią Stężyca oraz w poprzedniej kolejce, tak jak już wspomnieliśmy z Polonią Warszawa. 

Jak co mecz, zaglądamy do statystyk i sprawdzamy jak dotychczas na własnym boisku punktowali piłkarze KGHM Zagłębia II Lubin, a także jak dotychczas w delegacji spisywali się nasi rywale, czyli tym razem Garbarnia Kraków. Lubinianie dotychczas zdobyli 17 punktów, co przekłada się na pięć wygranych przeciwko Pogoni Siedlce, Lechowi II Poznań, Hutnikowi Kraków, Radunii Stężyca oraz Siarce Tarnobrzeg. Dodatkowo remisy padały w starciach z Olimpią Elbląg oraz Wisłą Puławy. Garbarnia natomiast z boisk rywala wywiozła dotychczas osiem punktów, co jest najgorszym wynikiem w całej stawce. Statystyka ta poprawiła się znacząco w tym roku, albowiem krakowianie zdołali wygrać już we Wrocławiu oraz w Stężycy, a w poprzednim roku zremisowali przeciwko Polonii Warszawa oraz Stomilowi Olsztyn. 

W pierwszym meczu rozegranym na koniec września ubiegłego roku w Krakowie, trzy punkty po bramce Mateusza Chmarka w 55. mincucie spotkania, zainkasowali nasi zawodnicy. Jest to także ostatnia wygrana Miedziowych na boiskach rywala. 

Spotkanie 30. kolejki eWinner 2 ligi pomiędzy KGHM Zagłębiem II Lubin a Garbarnią Kraków odbędzie się już w sobotę 6 maja o godz. 12:00 na Stadionie Zagłębia. Dla kibiców zostanie udostępniona trybuna A2. Wstęp na to spotkanie jest wolny. Transmisję tradycyjnie przeprowadzi portal WP Pilot. Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom w walce o arcyważne trzy punkty!

KGHM ZAGŁĘBIE II LUBIN – GARBARNIA KRAKÓW

  • 30. kolejka eWinner 2 ligi

  • Sobota, 6 maja 2023 r., g. 12:00 - Stadion Zagłębia,

  • Wstęp wolny,

  • Sektor A2 będzie dostępny dla naszych kibiców.