Z Garbarnią o kolejne ligowe punkty | Zapowiedź meczu rezerw / Drugi zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Z Garbarnią o kolejne ligowe punkty | Zapowiedź meczu rezerw 30 wrz

Z Garbarnią o kolejne ligowe punkty | Zapowiedź meczu rezerw

Już jutro drugi zespół KGHM Zagłębia Lubin rozegra swoje kolejne spotkanie ligowe. Tym razem przeciwnikiem podopiecznych trenera Jarosława Krzyżanowskiego będzie krakowska Garbarnia. Zapraszamy na zapowiedź meczu 13. kolejki eWinner 2 ligi.

30 wrz 2022 09:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

POWRÓCIĆ DO PUNKTOWANIA

Podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego w ostatnim czasie nie notują dobrej serii, bowiem w trzech ostatnich spotkaniach, trzykrotnie musieli uznawać wyższość rywali. Taka seria zdarza się po raz drugi w tym sezonie. Poprzednia zakończyła się w znakomity sposób, bowiem wówczas Miedziowi zwyciężali w pięciu kolejnych meczach, doskakując dzięki temu na dwie kolejki na ligowe podium. Aktualnie nasz zespół plasuje się na ósmej pozycji w tabeli z 18 punktami. Najbliższym rywalem naszego zespołu będzie zajmująca aktualnie 11. lokatę Garbarnia Kraków, która zdobyła dotychczas cztery punkty mniej od lubinian. W ubiegłym tygodniu krakowianie nie rozegrali swojego spotkania z Kotwicą Kołobrzeg, ze względu na powołanie do młodzieżowej reprezentacji Polski U-18 Karola Dziedzica.

GARBARNIA U SIEBIE, MIEDZIOWI W DELEGACJI

Tradycyjnie sprawdźmy jak nasz zespół spisywał się dotychczas na boiskach rywali, a jak Garbarnia punktowała na własnym obiekcie. Podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego zdobyli sześć punktów, co przekłada się na dwa zwycięstwa - nad Wisłą Puławy 2:1 oraz Siarką Tarnobrzeg 3:2. Do tego dochodzą również porażki ze Stomilem Olsztyn, Zniczem Pruszków, Kotwicą Kołobrzeg oraz GKS-em Jastrzębie. Garbarnia natomiast zdecydowanie lepiej radzi sobie na własnym boisku aniżeli na wyjazdach. Na swoim stadionie zdobyli 13 z 14 punktów. Przekłada się to na wygrane z Pogonią Siedlce, Śląskiem II Wrocław, Hutnikiem Kraków oraz Radunią Stężyca. Do tego dochodzi remis na inaugurację z Motorem Lublin oraz porażka z rezerwami Lecha Poznań.

ZMIANY KADROWE W GARBARNI

Tak jak przed każdym spotkaniem ligowym naszego zespołu, tak i teraz sprawdzamy jakie zmiany kadrowe miały miejsce w drużynie rywala w letnim okienku transferowym. Szeregi "Brunatnych" opuścili m. in. Michał Feliks, który odszedł do ekstraklasowego Radomiaka Radom, Kacper Duda oraz Wiktor Szywacz, którzy powrócili do Wisły Kraków z wypożyczeń, a także Michał Klec, który przeszedł do Odry Opole. W ich miejsce zakontraktowano m. in. Adriana Dziedzica z Górnika Zabrze, Konrada Handzlika z GKS-u Jastrzębie, Adama Żaka z Odry Opole czy Patryka Mularczyka, który przeszedł z Wigier Suwałki.

Mecz 13. kolejki eWinner 2 ligi pomiędzy Garbarnią Kraków a KGHM Zagłębiem II Lubin już dziś o godzinie 15:00. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi portal WP Pilot.