Z Hutnikiem o kolejne ligowe punkty | Zapowiedź meczu rezerw / Drugi zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Z Hutnikiem o kolejne ligowe punkty | Zapowiedź meczu rezerw 22 sie

Z Hutnikiem o kolejne ligowe punkty | Zapowiedź meczu rezerw

Już za kilka godzin dojdzie do kolejnego starcia drugiej drużyny KGHM Zagłębia Lubin w eWinner 2 lidze. Rywalem naszej drużyny będzie Hutnik Kraków. Miedziowi do tego spotkania przystępują po dwóch kolejnych zwycięstwach nad Lechem II Poznań oraz Wisłą Puławy. Zapraszamy na zapowiedź dzisiejszego pojedynku.

22 sie 2022 09:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

ZDOBYĆ KOLEJNY KOMPLET PUNKTÓW

Podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego można powiedzieć w obecnych rozgrywkach są zero-jedynkowi, bowiem w sześciu dotychczas rozegranych spotkaniach zwyciężyli trzykrotnie oraz trzykrotnie musieli uznawać wyższość rywala. Sezon rozpoczęli od wygranej z Pogonią Siedlce, a następnie trzy razy schodzili pokonani, po spotkaniach przeciwko Stomilowi Olsztyn, Śląskowi II Wrocław oraz Zniczowi Pruszków. W ostatnich dwóch kolejkach pokonali Lecha II Poznań 1:0 oraz Wisłę Puławy 2:1, zdobywając tym samym pierwsze punkty wyjazdowe w sezonie 2022/23. Jeśli chodzi o rywali, to w sześciu dotychczas rozegranych spotkaniach zdobyli siedem punktów. Przekłada się to na dwa zwycięstwa w starciach przeciwko Lechowi II Poznań oraz Siarce Tarnobrzeg, remis z GKS-em Jastrzębie oraz trzy porażki z Wisłą Puławy, Radunią Stężyca oraz Kotwicą Kołobrzeg. 

KILKA SŁÓW O RYWALACH

Hutnik Kraków to klub założony w 1950 roku. Jest to klub wielosekcyjny, bowiem w skład całego klubu wchodzą także sekcje koszykarskie, siatkarskie, piłki ręcznej, bokserskie, lekkoaltletyczne czy tenisa stołowego. Piłkarski Hutnik miał już okazję występować przez siedem lat na poziomie dzisiejszej Ekstraklasy. W sezonie 1995/96 zakończyli rozgrywki na trzecim miejscu, zdobywając tym samym jedyny medal mistrzostw Polski. W 2010 roku Klub zdołano reaktywować po wcześniejszym ogłoszeniu upadłości. Sukcesy na arenie krajowej również odnosili juniorzy Hutnika, bowiem w historii klubu zapisało się trzykrotne zdobycie mistrzostwa Polski juniorów w latach 1985, 1993, 1994, a także mistrzostwo Polski juniorów młodszych w 1997 roku. W ubiegłym sezonie Hutnik spadł do III ligi, lecz wycofanie się z rozgrywek Wigier Suwałki sprawiło, że krakowianie jako najwyżej sklasyfikowana drużyna w strefie spadkowej, utrzymali się w gronie drugoligowych ekip. 

HISTORIA POJEDYNKÓW Z HUTNIKIEM 

Poniedziałkowe starcie na Stadionie Zagłębia nie będzie pierwszym w historii pomiędzy naszym Klubem a Hutnikiem Kraków. Miedziowi dotychczas czternastokrotnie mieli okazję zmeirzyć się z krakowianami na szczeblu ligowym. Oba zespoły po raz pierwszy zmierzyły się ze sobą w I lidze, w sezonie 1990/91. W Krakowie wówczas wygrali gospodarze 3:0. Po raz ostatni z Hutnikiem graliśmy w 1997 roku. Na Stadionie GOS w Lubinie, zwyciężyliśmy 3:1. Dotychczas KGHM Zagłębie zwyciężało sześć razy, czterokrotnie górą byli zawodnicy z Grodu Kraka oraz cztery razy oba zespoły dzieliły się punktami. Bilans bramkowy to 17:16 na naszą korzyść. 

Początek spotkania 7. kolejki eWinner 2 ligi pomiędzy KGHM Zagłębiem II Lubin a Hutnikiem Kraków już dziś o godzinie 13:00 na Stadionie Zagłębia. Tradycyjnie już otwarty dla kibiców udających się na to spotkanie będzie sektor A2. Transmisję z meczu przeprowadzi portal WP Pilot.