Z Karkonoszami o kolejne trzy punkty | Zapowiedź meczu rezerw / Drugi zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Z Karkonoszami o kolejne trzy punkty | Zapowiedź meczu rezerw 2 cze

Z Karkonoszami o kolejne trzy punkty | Zapowiedź meczu rezerw

Do zakończenia rozgrywek III ligi pozostały już tylko trzy spotkania. Najbliższym rywalem naszego zespołu będą walczące o utrzymanie się w rozgrywkach na przyszły sezon Karkonosze Jelenia Góra. Miedziowi, choć są już pewni awansu do II ligi, to wcale nie będą odpuszczać do końca rozgrywek, co może zwiastować ciekawe starcie. Zapraszamy do zapowiedzi tego meczu.

2 cze 2022 11:15

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

Sytuacja w tabeli 

Jak wiadomo, w poprzedniej kolejce po zwycięstwie nad rezerwami Górnika Zabrze, Miedziowi awansowali do II ligi. Na drugim biegunie tabeli ligowej znajdują się nasi rywale z Jeleniej Góry, którzy potrzebują niezwykle mocno punktów, by jeszcze zachować szansę na utrzymanie się w gronie trzecioligowych zespołów. Karkonosze aktualnie mają 30 punktów na swoim koncie, czyli o pięć mniej niż znajdująca się w bezpiecznej strefie Carina Gubin.  

Dom-Wyjazd 

Tradycyjnie już sprawdźmy jak Karkonosze Jelenia Góra dotychczas radziły sobie na własnym boisku oraz jak Miedziowi radzą sobie na obiektach rywali. Jeleniogórzanie dotychczas sześciokrotnie zdobywali komplet punktów, dwukrotnie remisowali i ponieśli siedem porażek. Ich bilans bramkowy na stadionie przy ul. Złotniczej wynosi 20:21. Nasza drużyna natomiast może się poszczycić najlepszym bilansem z całej ligi, bowiem w piętnastu dotychczas rozegranych spotkaniach, zdobyli 31 punktów. Przekłada się to na dziewięć zwycięstw, cztery remisy oraz dwie porażki w starciach ze Ślęzą Wrocław i Wartą Gorzów Wielkopolski. Bilans bramkowy to 28:20. 

Poprzednie starcie 

Oba zespoły po raz ostatni mierzyły się ze sobą w listopadzie ubiegłego roku. Górą wówczas byli podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego, którzy pewnie pokonali rywali z Jeleniej Góry 4:1. Wynik spotkania tuż przed przerwą otworzył z rzutu karnego Patryk Kusztal. W 68. minucie do wyrównania doprowadził Mateusz Baszak, a w kolejnych 13 minutach trzy bramki zdobywali już tylko Miedziowi, za sprawą Daniela Dudzińskiego, Rafała Adamskiego oraz Jakuba Rogalskiego.  

Początek spotkania 32. kolejki III ligi grupy III, pomiędzy Karkonoszami Jelenia Góra a KGHM Zagłębiem II Lubin, już w sobotę 4 czerwca o godzinie 17:00 na stadionie w Jeleniej Górze.