Zakończyć rok zwycięstwem / Drugi zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Zakończyć rok zwycięstwem 11 lis

Zakończyć rok zwycięstwem

Przed nami 19. kolejka eWinner 2 ligi. W ostatnim tegorocznym spotkaniu, podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego zmierzą się na Stadionie Zagłębia ze Stomilem Olsztyn. Zapraszamy do zapowiedzi tego spotkania.

11 lis 2022 16:33

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

Zrewanżować się za porażkę w Olsztynie

Obydwa zespoły już raz w obecnych rozgrywkach miały okazję stanąć naprzeciw siebie. Wówczas górą był Stomil, który wygrał 6:2. Wynik spotkania dla naszego zespołu otworzył Cheikhou Dieng. Przed przerwą do wyrównania zdołał doprowadzić Filip Wójcik. Kilka minut po przerwie Stomil otrzymał 2 rzuty karne, które na bramki zamienił Piotr Kurbiel. Ten sam zawodnik niedługo później, tym razem nie ze stałego fragmentu gry, zdobył swoją trzecią bramkę. Sygnał do odrabiania strat dał nam Bartłomiej Kłudka, lecz otrzymana kilka chwil później czerwona kartka przez Filipa Kocabę sprawiła, że Stomil nie oddał już prowadzenia w tym meczu, dorzucając jeszcze bramki autorstwa Karola Żwira.

Utrzymać się w bezpiecznej strefie 

Piłkarze KGHM Zagłębia II Lubin nie notują w ostatnim czasie dobrej serii. Lubinianie poszukują kompletu punktów od 30 września, gdy pokonali na wyjeździe Garbarnię Kraków. Od tego czasu ponieśli cztery porażki i tylko raz zdobyli punkt, po domowym remisie z Olimpią Elbląg. Pomimo słabszej formy, podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego utrzymują się w środku ligowej tabeli, mając 22 punkty na swoim koncie, co daje aktualnie 10 lokatę. Zespół z Olsztyna za cel obrał sobie powrót po roku przerwy na pierwszoligowe boiska. Na ten moment zespół prowadzony przez Szymona Grabowskiego zajmuje szóstą lokatę, mając zgromadzonych 30 punktów. W poprzedniej kolejce wygrali na własnym boisku z liderem Kotwicą Kołobrzeg 1:0. Co warto podkreślić, olsztynianie łącznie w ostatnich pięciu spotkaniach, czterokrotnie schodzili z boiska z pełną pulą punktów, a tylko raz ulegli Wiśle Puławy. 

Zagłębie u siebie, Stomil na wyjeździe 

Sprawdźmy jak dotychczas Miedziowi prezentowali się na własnym boisku, a także jak Stomil punktuje na boiskach rywali. Lubinianie na własnym boisku dotychczas zgarnęli 13 punktów, co przekłada się na wygrane nad Pogonią Siedlce, Lechem II Poznań, Hutnikiem Kraków oraz Radunią Stężyca, a także na jeden remis przeciwko Olimpii Elbląg. Olsztynianie natomiast z delegacji przywieźli 10 punktów. Na to składają się zwycięstwa nad Zniczem Pruszków oraz Siarką Tarnobrzeg, a także cztery remisy przeciwko Kotwicy Kołobrzeg, Polonii Warszawa, Pogoni Siedlce oraz GKS-owi Jastrzębie. 

Historia starć ze Stomilem

Patrząc w historię, będzie to 20 starcie w historii pomiędzy naszym Klubem a Stomilem Olsztyn, z czego oczywiście dopiero drugie jeśli chodzi o drugi zespół. W statystykach zdecydowanie lepiej prezentuje się KGHM Zagłębie, które dotychczas ośmiokrotnie zgarniało komplet punktów. Tyle samo razy obydwa zespoły dzieliły się punktami, a trzykrotnie górą był Stomil. Dla naszych rywali najbardziej wartym zapamiętania spotkaniem niewątpliwie jest starcie z lipca tego roku, natomiast my najlepiej kojarzyć możemy mecz z 2015 roku, gdy obydwa zespoły spotkały się na poziomie I ligi. Miedziowi wygrali wówczas w Ostródzie, gdzie swoje mecze rozgrywał Stomil 4:1, po bramkach Łukasza Janoszki (dwie), Krzysztofa Piątka oraz Arkadiusza Woźniaka. Dla rywali trafił Roman Maczułenko.

Początek spotkania 19. kolejki eWinner 2 ligi pomiędzy KGHM Zagłębiem II Lubin a Stomilem Olsztyn już w niedzielę 13 listopada o godzinie 14:00 na Stadionie Zagłębia. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie, by wspierać naszych zawodników, a tych których zabraknie z nami na stadionie, zapraszamy do WP Pilot, które przeprowadzi tradycyjnie transmisję z tego spotkania.