Zakończyć sezon zwycięstwem | Zapowiedź meczu rezerw 14 cze

Zakończyć sezon zwycięstwem | Zapowiedź meczu rezerw

Przed podopiecznymi trenera Jarosława Krzyżanowskiego ostatni mecz w III lidze. Pewni już awansu do eWinner 2. ligi Miedziowi zmierzą się na wyjeździe z walczącym o utrzymanie Piastem Żmigród. Zapraszamy na zapowiedź spotkania 34. kolejki III ligi grupy III.

14 cze 2022 12:45

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

Mecz o być albo nie być dla rywali

Drugi zespół KGHM Zagłębia Lubin jak wiadomo, od kilku kolejek jest już pewnym awansu do eWinner 2. ligi. Nasi rywale ze Żmigrodu wciąż jeszcze nie wiedzą, w której lidze wystąpią w przyszłych rozgrywkach. Piast przed tą kolejką ma 35 punktów na swoim koncie, czyli o jeden mniej niż zajmująca ostatnie bezpieczne miejsce Warta Gorzów Wielkopolski. By się utrzymać, drużyna z powiatu trzebnickiego musi zwyciężyć nad Miedziowymi oraz liczyć, że Warta nie pokona na własnym boisku Ślęzy Wrocław. Każdy inny wynik niż wygrana z naszym zespołem spowoduje, że Piast jako ostatni opuści szeregi trzecioligowych zespołów, dołączając tym samym do Foto-Higieny Gać oraz Karkonoszy Jelenia Góra, bowiem mają gorszy bilans bezpośrednich starć z rywalem z województwa lubuskiego. Zadania nie ułatwia na pewno fakt, że nasi rywale w ostatnich dwóch spotkaniach dwukrotnie przegrywali 0:5 w meczach ze Stalą Brzeg i Polonią Bytom. 

Piast na własnym boisku, Zagłębie w delegacji

Drużyna ze Żmigrodu na własnym boisku nie zwykła remisować. W szesnastu dotychczas rozegranych spotkaniach, sześciokrotnie zdobywali komplet punktów, a dziesięć razy to rywale okazywali się lepsi. Bilans bramkowy Piasta na własnym obiekcie to 19:34. Lubinianie natomiast w delegacji są najlepiej punktującym zespołem w całej lidze, bowiem zdobyli dotychczas 34 punkty, co przekłada się na dziesięć zwycięstw, cztery remisy i tylko dwie porażki w starciach ze Ślęzą Wrocław i Wartą Gorzów Wielkopolski. Bilans bramkowy naszej drużyny na wyjazdach to 31:21. 

Poprzednie spotkanie

Jesienne starcie pomiędzy KGHM Zagłębiem II Lubin a Piastem Żmigród obfitowało w wielkie emocje. Kibice zgromadzeni na obiekcie w Lubinie obejrzeli prawdziwy festiwal strzelecki, bowiem ośmiokrotnie piłka przekraczała linię bramkową. Ostatecznie górą byli Miedziowi, którzy pokonali rywali ze Żmigrodu 5:3. Co ciekawe, wynik spotkania dopiero w 45. minucie otworzył Mateusz Chmarek. Dwie minuty po wznowieniu gry wynik podwyższył Rafał Adamski. Rywale nie poddawali się i za sprawą trafień Eryka Morysona i Daniela Stanclika doprowadzili do wyrównania. W 68. minucie po raz drugi do siatki trafił Mateusz Chamrek. Kwadrans później Daniel Stanclik pokonał Michała Matysa i wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem. W 88. i 90. minucie do bramki Piasta trafili Milan Posmyk oraz Łukasz Łakomy, którzy ustalili wynik meczu na 5:3.

Początek spotkania 34. kolejki III ligi grupy III pomiędzy Piastem Żmigród a KGHM Zagłębiem II Lubin już w środę 15 czerwca o godzinie 17:30.