Ze Stomilem o drugi komplet punktów | Zapowiedź meczu rezerw / Drugi zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Ze Stomilem o drugi komplet punktów | Zapowiedź meczu rezerw 24 lip

Ze Stomilem o drugi komplet punktów | Zapowiedź meczu rezerw

Po wygranej z Pogonią Siedlce na inaugurację eWinner 2 ligi, podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego jadą na pierwsze wyjazdowe starcie nowego sezonu. Rywalem Miedziowych będzie spadkowicz Fortuna I ligi Stomil Olsztyn. Zapraszamy na zapowiedź dzisiejszego spotkania.

24 lip 2022 11:30

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

PÓJŚĆ ZA CIOSEM

KGHM Zagłębie II Lubin w pierwszej kolejce sezonu 2022/23 eWinner 2 ligi zwyciężyło na własnym boisku z Pogonią Siedlce 1:0, po bramce Cheikhou Dienga w 52. minucie spotkania. Teraz na nasz zespół czeka spadkowicz Fortuna I ligi Stomil Olsztyn. Nasi najbliżsi rywale na inaugurację zremisowali bezbramkowo w Kołobrzegu, w starciu z Kotwicą. 

SYLWETKA RYWALA

Stomil Olsztyn to klub założony 15 lipca 1945 roku, pierwotnie jako MOKS Olsztyn. Do największych sukcesów klubu należy gra w Ekstraklasie w latach 1994-2002. Do tego dochodzi także dwukrotny awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Klub z Olsztyna może zapisać kilka sukcesów odniesionych przez zespoły juniorskie. Do takich należy np. zdobyte mistrzostwo Polski Juniorów do lat 19 z 1974 roku, czy mistrzostwo Polski w futsalu do lat 16 z 2016 roku, zdobyte przez żeńską sekcję. 

ZMIANY KADROWE W STOMILU

Po spadku drużyny z Olsztyna do drugiej ligi, w ich szeregach doszło do sporych zmian kadrowych. Zespół opuściło aż 20 zawodników, w tym Kacper Tobiasz, który powrócił do Legii Warszawa, Hubert Sobol, Merveille Fundambu, Łukasz Moneta czy Jonathan Straus. Na ich miejsce zakontraktowano m. in. Lukáša Kubania, Mateusza Sobotkę, Huberta Krawczuna czy Szymona Dowgiałło. Do zmiany również doszło na ławce trenerskiej. Piotra Jacka na sam koniec czerwca na stanowisku trenera zastąpił Szymon Grabowski.

HISTORIA POJEDYNKÓW ZE STOMILEM

Dla rezerw naszego Klubu będzie to pierwsze oficjalne spotkanie przeciwko Stomilowi Olsztyn. Jednak pierwszy zespół KGHM Zagłębia osiemnastokrotnie miał okazję mierzyć się z rywalem z województwa Warmińsko-Mazurskiego. Zdecydowanie lepszym bilansem mogą się pochwalić Miedziowi, którzy odnieśli osiem zwycięstw, tyle samo razy padł remis, a tylko dwukrotnie górą byli olsztynianie. Po raz ostatni ze Stomilem mierzyliśmy się w 2015 roku. Lubinianie wówczas wygrali pewnie 4:1. 

Starcie 2. kolejki eWinner 2 ligi pomiędzy Stomilem Olsztyn a KGHM Zagłębiem II Lubin, już dziś o godzinie 16:00. Transmisja spotkania w WP Pilot.