Akademie Klasy Ekstra w Lubinie! / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
Akademie Klasy Ekstra w Lubinie! 15 maj

Akademie Klasy Ekstra w Lubinie!

Uśmiechnięte twarze dzieci, pasja do piłki nożnej i wielka sportowa przygoda – w czwartek 16 maja na obiektach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia Fundacja Ekstraklasy we współpracy z KGHM Zagłębiem Lubin zorganizują wydarzenie z cyklu Akademie Klasy Ekstra. Jest to projekt zakładający organizację rozgrywek piłkarskich dla dzieci ze wsparciem każdego z klubów Ekstraklasy. Głównym punktem wydarzenia jest turniej piłkarski zawodników U11, a dla nieco młodszych piłkarzy U9 organizowany jest turniej Funino.

15 maj 2024 09:20

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

Tegoroczne turnieje Akademii Klasy Ekstra to już dziewiąta edycja tego projektu – organizatorem wydarzenia jest Fundacja Ekstraklasy, a sam projekt finansowany jest ze środków Ekstraklasy oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. W ciągu trzech tygodni organizatorzy odwiedzą każdy klub Ekstraklasy – w każdym kolejnym dniu będąc obecnym w innej lokalizacji. Pierwszy turniej zostanie rozegrany w poniedziałek 6 maja z udziałem Radomiaka Radom - Akademie Klasy Ekstra w 2024 roku zakończą się 26 maja na obiektach Legii Warszawa. Głównym celem projektu jest promocja sportu wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie aktywnego trybu życia oraz zachęcanie do rozwoju piłkarskich umiejętności.

Wszystkie kluby zapraszają do wspólnej zabawy swoje zaprzyjaźnione akademie z okolicznych miejscowości czy partnerskich ośrodków. Najstarsi uczestnicy Akademii Klasy Ekstra to zawodnicy urodzeni w roku 2013, którzy rozgrywają ze sobą mecze w formule turniejowej. Spotkania odbywają się na placu gry o wymiarach 60x40 m z bramkami 5x2 m - na boisku w jednej drużynie przebywać może 7 zawodników (6+1 bramkarz). W turnieju udział bierze najczęściej 8 zespołów podzielonych na dwie grupy, rozgrywając spotkania “każdy z każdym”. Najważniejsza informacja jest jednak taka, że w trakcie turnieju nie ma prowadzonych tabel z wynikami.

Z kolei zawodnicy wieku do 9 lat mogą czerpać radość z gry w piłkę poprzez udział w turnieju Funino. Zgodnie z ideą tej metodologii celem rozgrywki jest przede wszystkim zachęcenie do uprawiania sportu, rozwój piłkarskich umiejętności oraz pobudzanie kreatywności potrzebnej zarówno na boisku jak i w codziennym życiu. Podczas takich spotkań na boisku przebywa po trzech zawodników w każdym zespole, a zawodnicy starają się zdobyć punkt poprzez umieszczenie piłki w jednej z dwóch bramek. Co najważniejsze, w tym turnieju nie ma sędziów i tutaj także nie są prowadzone tabele z wynikami.

Do udziału w zabawie zapraszane są również dzieci w wieku przedszkolnym, które mogą spędzić aktywnie czas na przygotowanych torach przeszkód czy podczas zabaw animacyjnych. Całe wydarzenie jest tak naprawdę sportowym piknikiem rodzinnym, chętnie odwiedzanym nie tylko przez zawodników, ale również ich rodziców czy opiekunów. Wydarzenie poprowadzi Dariusz Ślęzak (DJ Ucho), który jako DJ i konferansjer prowadził wiele popularnych wydarzeń sportowych. O jak najlepszą rozgrzewkę zadba Kacper Lachowicz (Kacpa), trener koszykówki - od 2010 roku współprowadzi Marcin Gortat Camp.

Podczas każdego z wydarzeń na uczestników czekają dodatkowe atrakcje. Podobnie jak w poprzednich latach nie zabraknie pokazów Teqball prowadzonych przez reprezentantów Polski w tej dyscyplinie. Będzie to była doskonała okazja do zapoznania się z tym fascynującym sportem i próby swoich sił w grze. Kolejna z przygotowanych atrakcji to strefa Fitlight i Czas Reakcji - wszyscy uczestnicy projektu Akademii Klasy Ekstra otrzymają szansę spróbowania swoich sił w konkurencjach z wykorzystaniem specjalnych urządzeń, pozwalających na weryfikację refleksu i poprawę swojej koordynacji. Organizatorzy zadbali również o przygotowanie mnogości dmuchanców (piłkarzyki, piłkarski dart) czy boisk umożliwiających grę 1 na 1. Zarówno młodsi jak i starsi uczestnicy z pewnością znajdą dla siebie dodatkowe aktywności, które pozwolą jeszcze bardziej cieszyć się z obecności na Akademiach Klasy Ekstra.

Każdy z zawodników biorących udział w projekcie Akademie Klasy Ekstra może liczyć na szereg upominków. Przede wszystkich wszyscy młodzi sportowcy za udział w turnieju otrzymują nagrody z rąk trenerów oraz zaproszonych gości na okazałej scenie przy uroczystej oprawie. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowy dyplom, a oprócz tego najmłodsi zawodnicy mogą cieszyć się z medalu. Ich starsi koledzy zdobywają natomiast puchar za udział w turnieju U11.

Tegoroczna edycja Akademii Klasy Ekstra zostanie zorganizowana we współpracy z naszym Klubem na obiektach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia przy ulicy M. Skłodowskiej Curie 176. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 10:00, kiedy to odbędzie się ceremonia otwarcia, gwarantująca wiele aktywności i zabaw. Organizatorzy zapraszają do udziału najmłodszych z całego Lubina!

Harmonogram - Akademie Klasy Ekstra

09:30 - planowany przyjazd drużyn, 

10:00 - odprawa techniczna dla trenerów (rejestracja drużyn),

10:15-11:00 - Ceremonia Otwarcia, wspólne aktywności treningowe, przemówienia, pokaz Teqball, 

11:00 - 15:00 - Rozpoczęcie strefy animacji U-7 

11:15-14:30 - Rozpoczęcie turnieju Funino U-9

11:15- 15:15 - Rozpoczęcie turnieju U-11

11:15 - 15:15 - Turnieje

15:30 - Ceremonia wręczenia nagród i zakończenie turnieju

Drużyny, które wystąpią w turnieju:

Zagłębie Lubin, Amico Lubin, FA Głogów, Chrobry Głogów, Szkółka Piłkarska Champion Chocianów, Jaworzanka Jawor, Orły Nowa Sól, Kolonia Bolesławiec, FemGol Prochowice.