CZAS REWANŻU. Zaczynamy! / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
CZAS REWANŻU. Zaczynamy! 11 lut

CZAS REWANŻU. Zaczynamy!

Jutro piłkarze wracają na ligowe boiska, rozpoczynamy rundę wiosenną rozgrywek ekstraklasy. Drugą część sezonu zainauguruje spotkanie KGHM Zagłębia Lubin z Ruchem Chorzów. Mecz zostanie rozegrany w Chorzowie, spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Miedziowi jadą po zwycięstwo, a wspierać ich będą wierni kibice.

11 lut 2016 11:21

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

InnePosiłki z Suwałk
"Niebiescy" zimą dokonali dwóch wzmocnień z "zewnątrz". Do Ruchu trafili zawodnicy z pierwszoligowych Wigier Suwałki: Łukasz Moneta i znany w Lubinie Łukasz Hanzel. Obaj grają w pomocy i jesienią stanowili o sile pierwszoligowca. Moneta rozegrał na poziomie ekstraklasy 2 spotkania w barwach Legii Warszawa, z kolei Hanzel grał dla Zagłębia i Piasta Gliwice (152 występy w ekstraklasie, 9 goli).

Z odebranym punktem
Rundę jesienną chorzowianie kończyli z dorobkiem 31 punktów, do wiosny przystąpią z 30 oczkami na koncie. Ruch został ukarany odjęciem 1 punktu za niespełnieni wymogów licencyjnych. Nie zmieniła się za to pozycja "Niebieskich" w ligowej tabeli, Ruch jest na 5. miejscu. W przedłużonej rundzie jesiennej chorzowianie odnieśli 9 zwycięstw, zanotowali 4 remisy i doznali 8 porażek. Podopieczni Waldemara Fornalika zdobyli 27 bramek, stracili 31 goli (dokładnie takim samym dorobkiem bramkowym legitymują się lubinianie).

Renesans Stępińskiego
Mariusz Stępiński był objawieniem ligowego sezonu 2012/2013, kiedy w barwach łódzkiego Widzewa zdobył 5 bramek? mając na karku 17 lat. Dobra dyspozycja nastolatka zaowocowała transferem do niemieckiego 1.FC Nürnberg. Stępiński furory za zachodnią granicą jednak nie zrobił, grał w rezerwach i nie mógł przebić się do pierwszej drużyny. W zeszłym sezonie trafił na wypożyczenie do Wisły Kraków i nie potwierdzał potencjału, który w nim drzemie. Latem Niemcy bez żalu oddali go do Ruchu i? Stępiński zachwycił formą! 20- letni napastnik w pierwszej części sezonu zdobył 11 bramek, wiele z nich na wagę zwycięstw. Śląski "luft" służy napastnikom w powrocie do formy, przed laty w barwach Ruchu odbudowywał się choćby Andrzej Niedzielan. Zimą po Mariusza Stępińskiego zgłosił się Lech Poznań, jednak snajper wiosną dalej będzie grał dla Ruchu. Stępiński jest w orbicie zainteresowań Adama Nawałki i jeśli podtrzyma strzelecką dyspozycję, ma realne szanse wyjechać z kadrą na Mistrzostwa Europy do Francji.

Doświadczenie, doświadczenie, doświadczenie
O ile ciężar zdobywania bramek leży na barkach 20-letniego Stępińskiego, o tyle grę Ruchu kreują już zawodnicy z dużo większym bagażem doświadczeń: Rafał Grodzicki (lat 32, 226 występów w ekstraklasie), Marek Szyndrowski (lat 35, 177 występów), Maciej Iwański (34 lata, 273 występy), Łukasz Surma (38 lat, 508 występów!), Marek Zieńczuk (37 lat, 405 występów).

Byli Miedziowi
W Ruchu grają zawodnicy, którzy w przeszłości reprezentowali barwy Zagłębia: Paweł Oleksy, wspomniany Łukasz Hanzel, Maciej Iwański (Mistrz Polski z Zagłębiem, były lider drużyny). Z kolei w Lubinie grają byli piłkarze z Chorzowa: Łukasz Janoszka, Filip Starzyński.

Liga wszystko zweryfikuje
Formę przed ligą chorzowianie szlifowali na własnych obiektach, tradycyjnie na obozie w Kamieniu oraz na Cyprze. Podopieczni Waldemara Fornalika mierzyli się z rywalami z Polski, Czech, Rumunii, Litwy oraz Rosji. Jaką formę "wykuli? piłkarze Ruchu" Wszystko okaże się jutro i w najbliższych ligowych kolejkach.