Falubazowa Pigułka | Nasi przyjaciele z Zielonej Góry ciężko pracują 14 mar

Falubazowa Pigułka | Nasi przyjaciele z Zielonej Góry ciężko pracują

Cześć, „Miedziowi”! To był bardzo pracowity tydzień dla żużlowców Falubazu. Od środy do piątku brali oni udział w zgrupowaniu 60 godzin z Falubazem. 8 marca udało im się także wyjechać po raz pierwszy na tor w Zielonej Górze.

14 mar 2019 09:52

Fot. Falubaz Zielona Góra
Autor Falubaz Zielona Góra

Udostępnij

Inne

Za nami zgrupowanie 60 godzin z Falubazem. Przez trzy dni żużlowcy Falubazu Zielona Góra wzięli udział w śniadaniu biznesowym z członkami Falubaz Business Club, wystąpili na scenie z kabareciarzami z grupy Siedem Razy Jeden, spotkali się z najmłodszymi kibicami z zielonogórskich przedszkoli, odwiedzili Gimnazjum w Krośnie Odrzańskim, zagrali w kręgle z zielonogórskimi radnymi, wspólnie z kibicami wzięli udział w Falubazowym Quizie Żużlowym, a także odwiedzili siedzibę zielonogórskiej firmy Lumel. To były intensywne trzy dni, które przybliżyły całą drużynę do kibiców. Przed zawodnikami ostatnie tygodnie przygotowań do inauguracji ligi. Już w przyszłym tygodniu zaplanowane sę kolejne mecze treningowe, a także pierwsze sparingi.


Udało się! 8 marca, kilka minut przed godziną 14:00 żużlowcy Falubazu wyjechali na tor przy W69. W ponad dwugodzinnym trening udział wzięli między innymi Piotr Protasiewicz, Patryk Dudek, Martin Vaculik, Nicki Pedersen czy Michael Jepsen Jensen.
 


Czy Norbert Krakowiak lubił chodzić do szkoły? Jak wspomina żużlowy chrzest? Czy pamięta egzamin na licencję "Ż"? Norbert Krakowiak odpowiedział na pytania zadane przez kibiców.Film:


 

Jakie polskie słowo sprawia Martinowi najwięcej problemów? Jakie miejsca w Bratysławie poleci do zwiedzenia? Co najbardziej lubi jeść? Czy synowie Martina zostaną żużlowcami? Między innymi na te pytania odpowiedział Martin Vaculik.
Film:


Patryk Dudek to jeden z najlepszych ambasadorów Zielonej Góry. Wicemistrz Świata z sezonu 2017 dziś podpisał kolejną, trzecią już umowę, na mocy której może on liczyć na duże wsparcie finansowe.

W sezonie 2019 Patryk Dudek otrzyma z miejskich pieniędzy otrzyma wsparcie w liczbie 139 tysięcy złotych. Żużlowiec przyznaje, że kwotę tą przeznaczy na organizację swoich występów w turniejach indywidualnych oraz cyklu Grand Prix.