Filip Starzyński na Euro - komentarze / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
Filip Starzyński na Euro - komentarze 13 maj

Filip Starzyński na Euro - komentarze

Środkowy pomocnik Zagłębia Lubin otrzymał powołanie na zgrupowania Reprezentacji Polski przed zbliżającym się turniejem Mistrzostw Europy we Francji. Zpaytaliśmy trenera, dyrektora sportowego oraz samego Filipa o odczucia przed możliwym wyjazdem na Euro.

13 maj 2016 15:19

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Inne


Piotr Burlikowski, dyrektor sportowy Zagłębia Lubin: Wyjazd Filipa na Euro jest również sukcesem Zagłębia. Zawodnik bardzo pomógł Zagłebiu, ale również Zagłębie pomogło Filipowi. Wczorajsze powołanie jest powodem do dumy i satysfakcji zarówno dla Filipa i Klubu. To "małżeństwo" przyniosło korzyść dwóm stronom. Będziemy wspierali i kibicowali Filipowi, by znalazł się w wąskiej kadrze na Euro, a później na Euro, żeby grał jak najlepiej, a reprezentacja odniosła sukces.

Filip Starzyński, piłkarz Zagłębia: - Bardzo się cieszę, bo jest duże wyróżnienie dla mnie. Jadę na pierwsze zgrupowanie, by zaprezentować się z dobrej strony, ale mądrzejsi będziemy 30 maja. Z tej grupy każdy ma szasnę na wyjazd do Francji, po to trener powołał tylu zawodników, żeby ta rywalizacja nie była zamknięta. Wszyscy będą walczyć o wyjazd, ja również. Powrót do Polski i gra w Zagłębiu był dobrym krokiem, a tym ostatnim meczem potwierdzimy, że to był bardzo dobry dla nas sezon.

Piotr Stokowiec, trener KGHM Zagłębia Lubin: - Powołanie Filipa rozpatruję jako wyróżnienie dla drużyny za bardzo dobrą postawę. W Zagłębiu skończył się mit obniżania formy, Filip jest symptomem zmian w naszym klubie. Jest to również przykład dla innych, że można stąd trafić do pierwszej reprezentacji. Takich zawodników jest niewiele w Polsce i na świecie. To jest artysta, który potrafi szybko odwrócic losy meczu, dla którego ludzie przychodzą na stadiony. Pokazał również, że potrafi pracować dla drużyny, dlatego życzymy mu, żeby promował siebie i nas jak najdłużej. We Francji będziemy wszyscy trzymali za niego kciuki.
?