Filip Starzyński w szerokiej kadrze na EURO 2016 / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
Filip Starzyński w szerokiej kadrze na EURO 2016 12 maj

Filip Starzyński w szerokiej kadrze na EURO 2016

Selekcjoner Adam Nawałka ogłosił listę 28. nazwisk piłkarzy, którzy znaleźli się w szerokiej kadrze na EURO 2016. W tym gronie znalazło się miejsce dla pomocnika Zagłębia - Filipa Starzyńskiego.

12 maj 2016 20:50

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Inne

? Rozpoczynamy  ostatni etap przygotowań do turnieju we Francji. Na zgrupowania w Juracie i Arłamowie zostało powołanych 28 zawodników z Ekstraklasy i lig zagranicznych. Selekcja została przeprowadzona na podstawie dogłębnej analizy gry w reprezentacji i w klubach. Skład kadry jest stabilny i oparty na piłkarzach sprawdzonych we wcześniejszych meczach , które potwierdziły siłę drużyny. Przed nami wielkie wyzwanie, jakim są Mistrzostwa Europy. Przystępując do rywalizacji z najlepszymi drużynami na kontynencie , musimy być optymalnie przygotowani w każdym aspekcie. Chcemy maksymalnie wykorzystać krótki czas od zakończenia rozgrywek  ligowych i pucharowych do pierwszego meczu we Francji. Czeka nas intensywna praca w oparciu o szczegółowy plan uwzględniający przygotowanie techniczno-taktyczne i indywidualizację obciążeń treningowych. Po zgrupowaniu w Arłamowie ogłoszę 23 osobową kadrę na Euro 2016 - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka.

Kalendarz przygotowań reprezentacji Polski do EURO 2016:
17?21 maja - obóz regeneracyjny na Helu (Hotel Bryza w Juracie)
23-31 maja - obóz przygotowawczy w Bieszczadach (Hotel Arłamów)
30 maja - ogłoszenie 23-osobowego składu reprezentacji na EURO 2016. Transmisja na LaczyNasPilka.pl
1 czerwca - mecz towarzyski z Holandią, godz. 20:45 - Stadion Energa w Gdańsku
4 czerwca - początek zgrupowania w Krakowie (Hotel Stary)
6 czerwca - mecz towarzyski z Litwą, godz. 18:00 - Stadion im. Henryka Reymana w Krakowie
7 czerwca - wylot do Francji i zakwaterowanie w bazie w La Baule (Hotel Barri?re L'Hermitage)

Pierwszy mecz na mistrzostwach Europy 2016 Polacy rozegrają 12 czerwca o godz. 18:00 w Nicei. Ich przeciwnikiem będzie reprezentacja Irlandii Północnej.