KGHM pomaga w walce z epidemią 25 mar

KGHM pomaga w walce z epidemią

Właściciel klubu - KGHM Polska Miedź S.A. bardzo mocno zaangażował się w walkę z epidemią COVID - 19. W najbliższy czwartek, 25 marca na warszawskim lotnisku Okęcie wyląduje specjalny samolot z Chin, który na swoim pokładzie przywiezie specjalistyczny sprzęt medyczny zakupiony do walki z koronawirusem.

25 mar 2020 11:33

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

– Zakup został sfinansowany w całości ze środków własnych KGHM Polska Miedź S.A. W ładowniach Dreamlinera z floty LOT, który dziś wyleci z Chin, znajdzie się między innymi: blisko 20 nowoczesnych respiratorów medycznych, 100 tysięcy sztuk kombinezonów, 500 tysięcy maseczek ochronnych oraz 200 tysięcy par gogli medycznych. W tej chwili trwają ostatnie procedury związane z odprawą celną – poinformowała dziś spółka.

 - Sprzęt, który docelowo trafić ma do szpitali, przychodni oraz placówek innych służb sanitarnych, zostanie przekazany do dyspozycji władz państwowych, które będą decydować o jego dokładnym przeznaczeniu - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Zakup został sfinansowany w całości ze środków własnych KGHM Polska Miedź S.A. W tej chwili trwają ostatnie procedury związane z odprawą celną.