Kibice pomagają dzieciom! Ruszają aukcje "Ręczna pod choinkę" / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
Kibice pomagają dzieciom! Ruszają aukcje "Ręczna pod choinkę" 15 lis

Kibice pomagają dzieciom! Ruszają aukcje "Ręczna pod choinkę"

"Nie możemy pomóc każdemu , ale każdy może pomóc komuś!". Ruszają aukcje, której całkowity dochód zostanie przeznaczony dla najbardziej potrzebujących dzieci. Akcja ?Ręczna pod choinkę? to inicjatywa kibiców, zrzeszonych przy Stowarzyszeniu Zagłębie Handball przy pomocy klubu piłki ręcznej MKS Zagłębie Lubin S.A.? 

15 lis 2016 12:47

Fot. www.zaglebie.lubin.pl
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Inne

 
To druga edycja akcji. Pierwsza przeszła najśmielsze oczekiwania samych organizatorów. Udało się zebrać blisko 10 tysięcy złotych i wspomóc pięć domów dziecka z regionu. Z pieniędzy zebranych z aukcji udało się kupić wyprawki szkolne, torby sportowe, sprzęt RTV i AGD oraz znaczną ilość mleka modyfikowanego, niezbędnego w Domu Samotnej Matki.
 
Tym razem "Ręczna pod choinkę" zatoczyła jeszcze szerszy krąg i zbudziła zainteresowanie jeszcze większej ilości sportowców, głównie związanych z piłką ręczną - Wystawiliśmy ponad 70 aukcji, które potrwają przez najbliższe dwa tygodnie. Tak naprawdę każdy koneser piłki ręcznej znajdzie coś dla siebie - mówi Tomek z Zagłębie Handball.
 
Do wylicytowania jest kilka koszulek reprezentacji Polski, bluza w której Anna Wysokińska zdobywała mistrzostwo Turcji, koszulka mistrzowska od Alesii Mihdailovej, bluza bramkarska Sławomira Szmala czy koszulka z podpisami najlepszej europejskiej drużyny - Vive Tauron Kielce.
 
Dzięki pomocy byłej szczypiornistki Zagłębia, Kingi Achruk do akcji przyłączyły się zawodniczki Buducnost Podgorica. Swoją koszulkę przekazała m.in. legenda czarnogórskiej piłki ręcznej Bojana Popović. Poza Zagłębiem Lubin najwięcej koszulek przekazała Pogoń Baltica Szczecin.
 
Najbardziej zaangażowanym klubem jest oczywiście MKS Zagłębie Lubin S.A. Oprócz sporej ilości koszulek od zawodników i zawodniczek miedziowi wychodzą do kibiców. Oprócz meczowych trykotów można będzie wylicytować także trening personalny z zawodniczkami Metraco Zagłębia Lubin Julianą Maltą i Victorią Belmas, wyjście na kręgle z bałkańską ekipą miedziowych: Żaną Marić, Sanją Premović i Jovaną Milojević oraz spędzić czas przy sushi w towarzystwie reprezentantek Polski Kingi Grzyb i Moniki Maliczkiewicz - Zawsze można liczyć na nas jeśli chodzi o tego typu akcję. Jeśli tylko można trzeba pomagać innym. Tę inicjatywę popieramy całym sercem, nie tylko naszymi koszulkami - mówi kapitan lubińskiej drużyny, Kaja Załęczna.
 
- Podczas trwania pierwszej edycji spotkaliśmy na swojej drodze wielu życzliwych ludzi, którzy zaproponowali bezinteresowna pomoc. Informacja o naszej akcji odbiła się szerokim echem w Larvik. Mistrz Norwegii przekazał na aukcję koszulki Nory Mork, Gro Hammerseng Edin oraz Aliny Wojtas. Dostaliśmy także wsparcie od zdobywcy pucharu Niemiec HC Leipzig. Klub Karoliny Kudłacz-Gloc przekazał na aukcję trykot meczowy Karoliny z podpisami całej drużyny. Swoją pomoc zaproponowały także reprezentantki Niemiec: Saskja Lang oraz Nele Reimer - wyliczają organizatorzy akcji.
 
Każda koszulka tak na prawdę ma swoją historię, do ich pozyskania przyczyniło się wiele osób - Wykorzystywaliśmy wszystko możliwe okazje. Skorzystaliśmy na tym, że Pogoń Baltica Szczecin swoje mecze w pucharze EHF rozgrywała z Duńskim Nykobing i dzięki uprzejmości naszej byłej zawodniczki a obecnej dyrektor sportowej Pogoni Natali Ciepłowskiej pozyskaliśmy koszulkę Kristiny Kristiansen. Bardzo życzliwą osobom okazała się także Andrea Penezić. Przekazała nam na aukcję koszulkę Vardaru Skopje oraz zadeklarowała swoją pomoc przy następnej edycji - mówi Tomek z Zagłębie Handball.
 
Niestety nie wszystkie  koszulki z europy zdążą przyjść na start akcji - Już teraz możemy się pochwalić , że swoją pomoc zadeklarowały gwiazdy reprezentacji Szwecji Nathalie Hagman oraz Isabella Gulden. Koszulki znajdą się na aukcjach podczas trzeciej edycji - zaznaczają organizatorzy.
 
Zbiórka koszulek na drugą edycję trwała od początku roku. Jak zaznaczają pomysłodawcy Akcji "Ręczna pod choinkę" największą nagrodą za trud włożony w przygotowania i realizację projektu była radość i uśmiech dzieci z domów dziecka - W tym roku cały dochód przeznaczamy na paczki dla dzieci z domów dziecka. W tym roku postanowiliśmy odwiedzić tylko jedną placówkę w naszym regionie, a resztę pieniążków chcemy rozesłać po całej Polsce. Skontaktujemy się z wybranymi zawodniczkami, chcemy aby klubowe delegacje odwiedziły domy dziecka w ich okolicach - mówią organizatorzy.
 
Do akcji dołączyli się również inny sportowcy, w tym piłkarze czołowej drużyny Lotto Ekstraklasy. Zagłębie Lubin S.A. przeznaczyło na aukcję koszulki z podpisami swoich zawodników. Coś dla siebie znajdą również fani driftingu. Można będzie wylicytować wizytę w garażu oraz gadżet z autografem królowej jazdy bokiem Karoliny Pilarczyk.
 
Kolejnym elementem Akcji "Ręczna pod choinkę" jest zbieranie słodyczy dla dzieci z domów dziecka. Ta akcja będzie miała miejsce podczas domowych meczów męskiej i żeńskiej drużyny Zagłębia Lubin, o czym klub będzie informował za pośrednictwem swojej strony internetowej i FB.
 
Więcej informacji:
https://www.facebook.com/ZaglebieHandball/
https://www.facebook.com/RecznaPodChoinke/
https://www.facebook.com/MKSZaglebieLubin/
?