Martin Polaček na dłużej w Zagłębiu 22 mar

Martin Polaček na dłużej w Zagłębiu

Klub przedłużył kontrakt ze słowackim bramkarzem Martinem Polačekiem. Umowa obowiązywała będzie do końca czerwca 2018 roku. Dotychczas Polaček zanotował 19 występów w barwach KGHM Zagłębia Lubin (14 w lidze i 5 w Pucharze Polski), w rundzie wiosennej jest podstawowym golkiperem Miedziowych.

22 mar 2016 12:33

Fot. Zagłębie Lubin SA
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Inne

- Martin Polaček to bardzo ważny zawodnik dla Zagłębia, ważne ogniwo drużyny, która w serii finałowej rozgrywek zagra w grupie mistrzowskiej Ekstraklasy. Polaček sumiennie pracował na miejsce między słupkami naszej bramki, podobnie jak całe Zagłębie sumiennie walczyło o zakwalifikowanie się do czołowej ósemki - tłumaczy decyzję prezes zarządu Tomasz Dębicki.

- Skorzystaliśmy z zapisów dotychczasowej umowy, w której zagwarantowaliśmy sobie możliwość przedłużenia kończącego się w czerwcu kontraktu z Martinem Polačekiem. Słowak w rundzie wiosennej utwierdził nas w przekonaniu, że warto na niego stawiać. Jesteśmy zadowoleni, bo mamy w klubie dwóch bramkarzy na równym poziomie, którzy na zdrowych zasadach ze sobą rywalizują. Taka rywalizacja przekłada się oczywiście na ich formę. Nowa umowa obowiązywała będzie przez dwa kolejne lata - uzupełnia dyrektor sportowy Piotr Burlikowski.