Zagłębie Lubin S.A. oraz Związek Pracodawców Polska Miedź podpisały porozumienie o współpracy 17 lut

Zagłębie Lubin S.A. oraz Związek Pracodawców Polska Miedź podpisały porozumienie o współpracy

W środę 15 lutego Zagłębię Lubin zawarło porozumienie o współpracy ze Związkiem Pracodawców Polska Miedź – organizacją zrzeszającą ponad 120 podmiotów gospodarczych. Kooperacja ma przyczynić się do harmonijnego rozwoju działalności obu podmiotów.

17 lut 2023 12:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

Zagłębie Lubin to najbardziej charakterystyczny punkt na piłkarskiej mapie regionu oraz sportowe centrum Lubina. Z kolei Związek Pracodawców Polska Miedź to organizacja, która od lat przyczynia się do rozwoju biznesu na Dolnym Śląsku. Oba podmioty podjęły współpracę, by jeszcze lepiej realizować swoje cele.

„Obszar gospodarki, biznesu i przemysłu oraz świat sportu w dzisiejszych czasach przenikają się w naturalny sposób. Dlatego podjęliśmy decyzję o podjęciu kooperacji z ZPPM. Tak aby Zagłębie Lubin mogło przyczyniać się do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości, a przedsiębiorcy z regionu mogli wspierać sport. Wierzę, że ta synergia będzie owocna” – komentuje Michał Kielan, Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A.

Podpisane porozumienie zobowiązuje strony do uwzględnienia zapisów umowy w swoich planach działalności zarówno krótko, jak i długookresowej. Dzięki zawartej współpracy podmioty zyskają wiele korzyści oraz nowych możliwości związanych z działalnością w obszarze biznesu. Jednym z nadrzędnych celów umowy jest zacieśnianie kooperacji lokalnych biznesów w ramach społeczności Zagłębia Lubin, a także organizacja wspólnych konferencji, warsztatów, szkoleń oraz kursów, wykorzystując przy tym infrastrukturę obiektów Klubu.

„Związek Pracodawców Polska Miedź od lat prowadzi działalność edukacyjną oraz szkoleniową, ale przede wszystkim tworzy przestrzeń, w której przedstawiciele biznesu mogą prowadzić dialog, poznawać się, wchodzić we współpracę. Cieszymy się, że możemy rozpocząć wspólne działania z Zagłębiem Lubin, jednym z najbardziej charakterystycznych podmiotów nie tylko na sportowej, ale i biznesowej mapie Lubina. Korzyści będą obopólne, jestem o tym głęboko przekonana” – podkreśla Beata Staszków, Prezes Zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź.

Za niespełna dwa tygodnie, w poniedziałek 27 lutego zespół KGHM Zagłębia Lubin podejmie na własnym obiekcie lokalnego rywala Miedź Legnica. Derbowe starcie podopiecznych Waldemara Fornalika z trybun oglądać będą przedstawiciele członków Związku. Otrzymają oni specjalne zaproszenie na mecz derbowy. Będzie to symboliczne zainicjowanie nowych relacji między podmiotami.