PWSZ w Legnicy partnerem Zagłębia Lubin S.A. 2 maj

PWSZ w Legnicy partnerem Zagłębia Lubin S.A.

Na początku tygodnia doszło do zawarcia kolejnego, korzystnego dla klubu porozumienia. Prezes Zarządu spółki Mateusz Dróżdż, wraz z reprezentującym uczelnię rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy, profesorem Ryszardem Pisarskim, zawarł umowę o współpracy.

2 maj 2019 12:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Klub

Nasz nowy partner, to publiczna uczelnia dobrze znana na Dolnym Śląsku. Powstała 1 lipca 1998 roku i pierwotnie nazywała się Wyższą Szkołą Zawodową. Dwa lata później, wraz z ustanowieniem dotacji finansowej z budżetu Państwa oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, nastąpiła zmiana i od tamtego momentu funkcjonuje jako PWSZ im. Witelona w Legnicy. Obecnie jest to jedna z największych uczelni zawodowych w kraju, zrzeszająca ponad 14 tysięcy studentów.

Na mocy porozumienia, które zawarto 29 kwietnia 2019 roku ustalono nowe ramy współpracy, w myśl których realizowane będą wspólne prace badawcze i rozwojowe, organizowane szkolenia, wykłady, kursy i seminaria. Dodatkowo, uczelnia będzie świadczyć usługi doradczo – badawcze na rzecz klubu oraz organizować studenckie praktyki zawodowe na kierunkach pokrewnych z działalnością Zagłębia Lubin.

Witamy PWSZ w gronie naszych partnerów i życzymy wzajemnej, owocnej współpracy.