#BelekZL2020 | Przegrany sparing z Dinamem / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
#BelekZL2020 | Przegrany sparing z Dinamem 20 sty

#BelekZL2020 | Przegrany sparing z Dinamem

W poniedziałkowe popołudnie na jednym z boisk treningowych w tureckim Belek zmierzyły się w meczu kontrolnym drużyny KGHM Zagłębia Lubin i Dynamo Moskwa. W tym starciu lepsza okazała się drużyna z Rosji, wygrywając ostatecznie 5:1.

20 sty 2020 17:20

W pierwszych minutach spotkanie było dość wyrówanie, z lekkim wskazaniem na zespół Dinama. Co prawda, to "Miedziowi" zaatakowali jako pierwsi, za sprawą akcji duetu Bogacz - Bohar, ale to drużyna z Rosji stwarzała większe zagrożenie. W 11. minucie mieliśmy dużo szczęścia, gdy piłka po strzale zawodnika Dinamo trafiła w słupek bramki Forenca. Dziesięc minut później po raz kolejny było groźnie w naszym polu karnym po szybkim kontrataku Rosjan. Sędzia odgwizdał jednak pozycję spaloną. Po dwóch kwadransach nastąpiła pierwsza zmiana w szeregach KGHM Zagłębia. Boisko opuścił Białek, a w jego miejsce pojawił się Sirk. Nie zmieniło to obrazu gry, w dalszym ciągu to drużyna rosyjska była aktywniejsza, co finalnie przyniosło im bramkę. W 42. minucie Maxymilian Philipp z najbliższej odległości kieruje piłkę do bramki Forenca. Na przerwę schodziliśmy więc przegrywając 0:1. Drugą część spotkania rozpoczęliśmy w całkiem innym składzie i miało to przełożenie na obraz gry. Dinamo uzyskało dużą przewagę, bardzo często goszcząc pod bramką Kalinowskiego. W 60. minucie ponownie trafiło do siatki za sprawą Sylvestra Igbouna. Osiem minut później było już 3:0, gdy po szybkim ataku i dośrodkowaniu z prawej strony nowego bramkarza KGHM Zagłębia ponowne pokonał nigeryjski napatnik Dinama. Na dziesięc minut przed końcem Igboun skompletował hattricka, pokonując strzałem głową Kalinowskiego. Sześć minut później zdobywamy bramkę kontaktową. W polu karnym przeciwnika faulowany był Siga, a jedenastkę pewnie wykorzystał Jakub Tosik. W 90. minucie Dinamo strzela jednak piątą bramkę, wykorzystując nasze nieporozumienie w polu karnym i ostatecznie takim wynikiem kończy się pierwszy mecz kontrolny podczas zgrupowania w Belek.

Belek, 20 stycznia 2020 roku

MECZ SPARINGOWY

KGHM Zagłębie Lubin - Dinamo Moskwa (0:1)

bramki: Jakub Tosik 87 (k) - Maximilian Philipp 42, Sylvester Igboun 60, 68, 79, Kiriłł Panczenko 90

KGHM Zagłębie: (I połowa) 12. Forenc - 25. Chodyna, 2. Kopacz, 33. Guldan, 14. Bogacz, 99. Slisz, 11. Tajti, 18. Starzyński, 39. Bohar, 7. Żivec, 21. Białek (30' 9. Sirk)
                           (II połowa) 96. Kalinowski - 27. Jończy,  4. Matias, 55. Oko, 5. Lucas - 6. Soszyński, 24. Tosik, 8. Poręba,  16. Żyra, 23. Siga - 9. Sirk (61' 29. Nowak).

Dinamo Moskwa: 1. Anton Szunin (46, 31. Igor Leszczuk) - 44. Toni Šunjić (46, 2. Grigorij Morozow), 18. Iwan Ordeć (46, 24. Roman Jewgieńjew), 17. Siergiej Parszywluk (46, 3. Zaurbiek Plijew), 21. Dmitrij Skopincew (46, 13. Ihor Kalinin) - 11. Sebastian Szymański (46, 7. Miguel Cardoso), 15. Roman Neustädter (46, 88. Oscar Hiljemark), 5. Maximilian Philipp (46, 77. Charles Kaboré), 6. Artur Jusupow (46, 8. Kiriłł Panczenko), 34. Konstantin Rausz (46, 22. Joãozinho) - 9. Clinton N'Jié (46, 10. Sylvester Igboun).