#BelekZL2020 | Zwycięstwo w drugim mecz kontrolnym / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
#BelekZL2020 | Zwycięstwo w drugim mecz kontrolnym  23 sty

#BelekZL2020 | Zwycięstwo w drugim mecz kontrolnym

W dzisiejszym spotkaniu towarzyskim, rozgrywanym podczas zgrupowania w tureckim Belek, podopieczni Martina Seveli pewnie pokonali rumuńską Universitatea Craiova 3:0. Bramki dla KGHM Zagłębia zdobywali Sirk, Starzyński i Szysz.

23 sty 2020 16:21

II mecz kontrolny, 23 stycznia 2020 r.

KGHM Zagłębie Lubin - Universitatea Craiova 3:0 (1:0)

bramki: Rok Sirk 23, Filip Starzyński 49', 82' Szysz

KGHM Zagłębie Lubin: 12. Konrad Forenc - 25. Kacper Chodyna (64, 44. Alan Czerwiński), 2. Bartosz Kopacz (64, 27. Dominik Jończy), 33. Ľubomír Guldan, 55. Damian Oko (46, 14. Michał Bogacz) - 7. Saša Živec (64, 21. Bartosz Białek), 6. Łukasz Soszyński (64, 17. Patryk Szysz), 11. Mátyás Tajti, 18. Filip Starzyński, 39. Damjan Bohar - 9. Rok Sirk (64, 29. Olaf Nowak).

Universitatea Craiova: (skład wyjściowy) 1. Laurențiu Popescu - 18. Ștefan Vlădoiu, 33. Mihai Bălașa, 2. Tiago Ferreira, 30. Alexandru Mățel - 22. Cristian Bărbuț, 21. Antoni Iwanow, 34. Ionuț Popescu, 37. Marian Danciu, 38. Luis Nițu - 20. Jovan Marković.

Najciekawsze akcje:

3 min. Dość wyrównany początek spotkania. Póki co bez bramek.

7 min. Akcja prawą stroną naszych przeciwników. Wybijamy piłkę na rzut rożny.

12 min. Strzał gości z okolic 20. metra pewnie broni Forenc.

20 min. Kacper Chodyna faulowany przed boczną linią pola karnego. Dobra okazja na dośrodkowanie dla Starzyńskiego, niestety zawodnik "Miedziowych" zagrywa niedokładnie.

23 min. Bramka dla KGHM Zagłębia! Świetne podanie Damiana Oko, który uruchomił na lewym skrzydle Damjana Bohara. Ten uderzył z pola karnego, jego strzał zdołał obronić golkiper Craiovy, ale przy dobitce Roka Sirka z najbliższej odległości był bezrandy. 1:0 dla ZL.

27 min. Kontra gości, zakończona mocnym strzałem skrzydłowego Craiovy. Na szczęście Lubo Guldan przyjął uderzenie na siebie i zapobiegł utracie bramki.

40 min. Bezpośrednio z rzutu wolnego próbował Starzyński, ale jego próba okazała się niecelna. 5 minut do zakończenia regulaminowego czasu gry w pierwszej połowie.

42 min. Znów zaatakowało KGHM Zagłębia. Zivec odzyskał piłkę na połowie przeciwnika, zagrał to Starzyńskiego, ten próbował pokonać bramkarza podcinką, ale obrońca rumuńskiego zespołu wybił piłkę z linii bramkowej.

44 min. Ponownie w natarciu Miedziowi. Starzyński fantastycznym podaniem obsłużył Chodynę, przestrzelił w dogodnej sytuacji.

45 min. Koniec pierwszej części spotkania. Do przerwy prowadzimy 1:0 po trafieniu Roka Sirka

II Połowa

46 min. Zaczynamy drugą połowę. Jedna zmiana w naszej drużynie Michał Bogacz w miejsce Damiana Oko.

47 min. GOOOL! Piłkę przed naszym polem karnym odebrał Bartosz Kopacz, zagrał do Tajtiego, ten szybko uruchomił Chodynę, który podciągnął akcję pod pole karne Rumunów i wycofał piłkę do Starzyńskiego. Figo uderzył z pierwszej piłki i trafił do siatki!

53 min. Kolejny atak Miedziowych. Tym razem strzał Bohara zza pola karnego ugrzązł w bocznej siatce Craiovy. Od bramki zaczną Rumuni.

64 min. Zmiany w zespole KGHM Zagłębia. Boisko opuszczają Chodyna, Soszyński, Kopacz, Zivec i Sirk. W ich miesjce Czerwiński, Jończy, Białek, Nowak i Szysz.

66 min. Żółtą kartką za faul został napomniany Matyas Tajti.

70 min. Druga żółta kartka dla zawodnika KGHM Zagłębia. Tym razem napomnienie otrzymał Lubomir Guldan.

75 min. Lewą stroną boiska ruszył Białek, minął dwóch obrońców i oddał strzał z prawej nogi. Niebezpieczeństwo zażegnali obrońcy Craiovy i będziemy mieli rzut rożny.

82 min. Bramka! Prawą stroną podzedł Olaf Nowak i zdecydował się na dośrodkowanie. W polu karnym ładnie złożył się Szysz i nożycami zdobywa trzecią bramkę dla Zagłębia!

90 min. Koniec meczu! Wygrywamy 3:0 po trafieniach Srika, Starzyńkiego i Szysza.