"Miedziowi" rozbili Wisłę! 5:0 na Stadionie Zagłębia! / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
"Miedziowi" rozbili Wisłę! 5:0 na Stadionie Zagłębia! 13 wrz

"Miedziowi" rozbili Wisłę! 5:0 na Stadionie Zagłębia!

W meczu 8. kolejki PKO Ekstraklasy podopieczni Pawła Karmelity pokonali Wisłę Płock 5:0. Bramki dla "Miedziowych" zdobyli Sasa Zivec, Alan Czerwiński, Damjan Bohar, Bartosz Slisz i Dawid Pakulski.

13 wrz 2019 22:30

Spotkanie obfitowało w wiele emocji, jednak po jego zakończeniu radośni byli tylko kibice „Miedziowych”.

Lubinianie strzelanie rozpoczęli już w 14. minucie meczu. Sasa Zivec przełożył piłkę z prawej na lewą nogę i fenomenalnym strzałem w okienko pokonał bramkarza gości. Kwadrans później było już 2:0 dla KGHM Zagłębia. Podopieczni Pawła Karmelity wyprowadzili szybki kontratak, do piłki zagranej przez Damjana Bohara na skrzydło dobiegł Sasa Balić, którego dośrodkowanie pewnie wykorzystał Alan Czerwiński.

Przed przerwą piłkarze z Lubina zdobyli jeszcze jednego gola. W 44. minucie w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Damjan Bohar, który pewnie pokonał Thomasa Dahne.

W drugiej połowie KGHM Zagłębie Lubin zdobyło jeszcze dwie bramki. Pierwsza z nich padła 90. minucie spotkania, a jej autorem był Bartosz Slisz. Środkowy pomocnik pewnie wykorzystał podanie Alana Czerwińskiego i zdobył swoją pierwszą bramkę dla „Miedziowych”.

Drugi gol padł dwie minuty później. Ponownie doskonałą piłkę zagrał Alan Czerwiński, a formalności dopełnił Dawid Pakulski.

13 września 2019, 18:00 - Lubin (Stadion Zagłębia)

KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Płock 5:0 (3:0)

bramki: Saša Živec 14, Alan Czerwiński 29, Damjan Bohar 44, Bartosz Slisz 90, Dawid Pakulski 90

KGHM Zagłębie: 12. Konrad Forenc - 44. Alan Czerwiński, 2. Bartosz Kopacz, 33. Ľubomír Guldan, 3. Saša Balić - 7. Saša Živec (83, 23. Kamil Mazek), 24. Jakub Tosik, 99. Bartosz Slisz, 18. Filip Starzyński, 39. Damjan Bohar (89, 13. Dawid Pakulski) - 17. Patryk Szysz.

Wisła: 30. Thomas Dähne - 20. Cezary Stefańczyk, 18. Alan Uryga, 23. Jarosław Fojut (46, 25. Jakub Rzeźniczak), 7. Piotr Tomasik (66, 44. Suad Sahiti) - 21. Ricardinho, 28. Maciej Ambrosiewicz (66, 2. Damian Michalski), 8. Dominik Furman, 9. Mateusz Szwoch, 10. Giorgi Merebaszwili - 11. Grzegorz Kuświk.

żółte kartki: Balić, Szysz, Starzyński - Uryga, Merebaszwili, Kuświk, Furman.
sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).
widzów: 2876.