„Miedziowi” rozpoczęli przygotowania do wiosny 11 sty

„Miedziowi” rozpoczęli przygotowania do wiosny

W piątek 11 stycznia do treningów powrócili piłkarze KGHM Zagłębia Lubin. Podopiecznych Bena van Daela czeka intensywny okres przygotowawczy, na który będą składały się zajęcia na własnych obiektach oraz obóz w tureckim Belek. Ponadto „Miedziowi” rozegrają pięć sparingów z zagranicznymi klubami.

11 sty 2019 13:07

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Na pierwszej jednostce w nowym roku zawodnicy stawili się w komplecie, a wraz z zespołem trenowali: powracający z wypożyczenia w MKS Bytovii Bytów Kacper Chodyna oraz Patryk Szysz, który rundę jesienną spędził w drugoligowym Górniku Łęczna. Możliwe, że w następnych dniach do zespołu dołączą kolejni, wyróżniający się zawodnicy lubińskiej akademii.

Pierwszy trening miał charakter wprowadzający, lecz nie zabrakło w nim ćwiczeń typowo piłkarskich i fragmentów z rozegraniem i szybką wymianą podań.

Oddzielnie swoją pracę wykonywali bramkarze, który po raz pierwszy trenowali pod okiem nowego szkoleniowca Grzegorza Szamotulskiego.

Na własnych obiektach „Miedziowi” będą trenować do 17 stycznia, a już w najbliższy piątek udadzą się na dwutygodniowy obóz do Turcji.

Kadra KGHM Zagłębia Lubin podczas pierwszego treningu:

Bramkarze: Dominik Hładun, Konrad Forenc, Mateusz Kuchta, Piotr Leciejewski.

Obrońcy: Sasa Balić, Alan Czerwiński, Maciej Dąbrowski, Daniel Dziwniel, Ľubomír Guldan, Bartosz Kopacz, Damian Oko, Adam Borkowski.

Pomocnicy: Damjan Bohar, Kacper Chodyna, Filip Jagiełło, Łukasz Janoszka, Mateusz Matras, Adam Matuszczyk, Patryk Mucha, Dawid Pakulski, Bartłomiej Pawłowski, Łukasz Poręba, Vladislav Sirotov, Bartosz Slisz, Filip Starzyński, Jakub Tosik, Paweł Żyra.

Napastnicy: Jakub Mareš, Patryk Tuszyński, Patryk Szysz.