#ŚLĄZAG | Konferencja prasowa 21 wrz

#ŚLĄZAG | Konferencja prasowa

Po meczu 9. kolejki PKO Ekstraklasy odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli szkoleniowcy obu drużyn. Zobaczcie powiedzieli dziennikarzom trenerzy Śląska Wrocław i KGHM Zagłębia.

21 wrz 2019 23:34

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Martin Sevela - KGHM Zagłębie Lubin

Ten mecz mógłby być reklamą piłki nożnej. Każda z drużyn zdobyła po cztery gole. Śląsk lepiej rozpoczął spotkanie, ale potrafiliśmy wyrównać stan spotkania dwa razy. Szczególne drugie trafienie dało nam dodatkową energię. Bramki Żivca i Slisza pięknej urody. Gospodarze dziś mieli napastnika w bardzo wysokiej dyspozycji - Expostio.  U nas bramkowało Sysza. Swoją szansę dostał wiec Sirk. Widać, że nie jest jeszcze gotowy na grę przez dziewięćdziesiąt minut. Chciałbym podziękować naszym kibicom za wsparcie. Stworzyli dziś świetną atmosferę. Mamy nadzieję, że w kolejny meczu z ŁKS będą wspierać nas z trybun i pojawią się liczniej niż na meczu z Wisłą Płock.

Asmir wróci do treningów z nami w poniedziałek. On musi do drużyny wchodzić powoli, z rozwagą. Przed meczem pucharowym będą zmiany w składzie, bo dzisiejsze spotkanie kosztowało nas dużo sił. Bartosz Białek, Sasa Zivec i Filip Starzyński, oni także mogą zagrać z przodu.
 

Vitezslav Lavicka - Śląsk Wrocław

To był szalony mecz. Kibice, którzy pojawili się dziś na stadionie widzieli bardzo dobra piłkę z obydwu stron. Obie drużyny mogły dziś wygrać. Najpierw my dwa razy prowadziliśmy, a później odrobili lubinianie. Takie widowisko, to bardzo dobra reklama piłki nożnej. Wcześniej brakowało nam efektywności w ataku. Dziś strzeliliśmy 4 bramki, ale mieliśmy słabą organizacje gry. Marković, który wszedł na końcówkę, to wspinały gracz. W ostatnich minutach pokazał, że jest wojownikiem. Jestem zadowolony jego postawy. Nadchodzący mecz pucharowy będzie bardzo ciekawy. Mamy zawodników,  którzy czekają na swoje szanse. Zobaczymy jaki będzie skład w meczu z Widzewem. Szacunek tez dla kibiców obu drużyn. Pokazali, że wspierają swoją  drużynę  i stworzyli świetną atmosferę.