12 adeptów AP KGHM Zagłębie w kadrze na obóz w Turcji! 16 sty

12 adeptów AP KGHM Zagłębie w kadrze na obóz w Turcji!

Trener Ben van Dael ogłosił nazwiska piłkarzy, którzy wyjadą na zaplanowane od 18 stycznia do 1 lutego zgrupowanie w Turcji. Do Belek wyjedzie aż dwunastu zawodników ukształtowanych w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie! W gronie powołanych znaleźli się zawodnicy z rocznika 2002: Kacper Bieszczad (bramkarz) oraz Daniel Dudziński (pomocnik).

16 sty 2019 20:03

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Kacper Bieszczad

Urodzony 11 września 2002 roku bramkarz, reprezentant kadry Polski do lat 16. W bluzie z orłem na piersi rozegrał cztery spotkania m.in. z Holandią i Szkocją. W sezonie 2018/2019 występował głównie w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów Młodszych, w ostatnim czasie zdobywał liczne wyróżnienia na turniejach międzynarodowych. Oprócz tego ma na koncie jeden występ w Centralnej Lidze Juniorów Starszych. W styczniu 2018 roku Bieszczad był testowany przez angielski klub Birmingham City.

Daniel Dudziński

Urodził się 7 marca 2002 roku. Występuje na pozycji ofensywnego pomocnika i jest aktualnym reprezentantem kadry narodowej do lat 17. Dotychczas dla reprezentacji Polski rozegrał pięć spotkań i zdobył jedną bramkę. W sezonie 2018/2019 występował w Centralnej Lidze Juniorów Starszych, gdzie czterokrotnie trafiał do siatki rywali. Ponadto Dudziński grał również w młodszej kategorii wiekowej CLJ, gdzie dwa razy wpisał się na listę strzelców.

Kadra KGHM Zagłębia Lubin na obóz w Belek:

Bramkarze: Dominik Hładun, Mateusz Kuchta, Konrad Forenc, Piotr Leciejewski, Kacper Bieszczad.

Obrońcy: Alan Czerwiński, Adam Borkowski, Bartosz Kopacz, Maciej Dąbrowski, Lubomir Guldan, Damian Oko, Kamil Piątkowski, Sasa Balic, Daniel Dziwniel.

Pomocnicy: Bartosz Slisz, Adam Matuszczyk, Łukasz Poręba, Filip Jagiełło, Filip Starzyński, Dawid Pakulski, Patryk Mucha, Daniel Dudziński, Jakub Tosik, Bartłomiej Pawłowski, Damjan Bohar, Vladislav Sirotov, Łukasz Janoszka.

Napastnicy: Jakub Mares, Patryk Tuszyński, Patryk Szysz.

W kadrze na zgrupowanie w Belek nie znalazł się Paweł Żyra. Młody pomocnik zostanie wypożyczony na wiosnę do innego zespołu.