300 występów Damiana Dąbrowskiego w Ekstraklasie / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
300 występów Damiana Dąbrowskiego w Ekstraklasie 9 paź

300 występów Damiana Dąbrowskiego w Ekstraklasie

Sobotnie starcie KGHM Zagłębia Lubin z Piastem Gliwice było 300. występem Damiana Dąbrowskiego na najwyższym poziomie rozgrywkowym w naszym kraju.

9 paź 2023 09:00

Wychowanek naszego Klubu po raz pierwszy wybiegł na ekstraklasowe boisko już ponad 13 lat temu. Wówczas jako 17-latek otrzymał szansę debiutu od trenera Marka Bajora 28 lutego 2010 roku. Co ciekawe, premierowym spotkaniem Damiana był domowy pojedynek Miedziowych z Piastem, który również zakończył się wynikiem 1:1. Scenariusz tego meczu był niemal identyczny biorąc pod uwagę przebieg sobotniego pojedynku, bowiem tuż przed przerwą, w 43. minucie prowadzenie naszej drużynie dał Łukasz Hanzel (Aleks Ławniczak strzelił w 45. minucie), a nieco ponad kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, dokładnie w 72. minucie do wyrównania doprowadził Kamil Wilczek (Grzegorz Tomasiewicz trafił do siatki w 73. minucie).

Przed odejściem z KGHM Zagłębia, Dąbrowski rozegrał w koszulce naszego Klubu 27 spotkań w Ekstraklasie. Kolejne występy na najwyższym szczeblu piłkarskim w Polsce notował już w zespołach Cracovii i Pogoni Szczecin, w których spędził kolejno siedem i cztery lata. W barwach popularnych Pasów doświadczony pomocnik zanotował okrągłą liczbę 150 meczów w Ekstraklasie, natomiast będąc piłkarzem Portowców wybiegł na boisko naszej rodzimej ligi 113 razy. W obecnym sezonie, po powrocie do Lubina, Dąbrowski zdążył już uzbierać 10 występów, dzięki czemu wkroczył do elitarnego Klubu 300. Z obecnie grających zawodników w Ekstraklasie, większą liczbą występów mogą się pochwalić jedynie Martin Konczkowski (308), Mateusz Matras (316), Mariusz Pawelec (320), Filip Starzyński (328), Rafał Janicki (332) i Maciej Sadlok (350).

W 300 dotychczas rozegranych spotkaniach, Damian Dąbrowski strzelił 13 bramek (8 Cracovia, 5 Pogoń) oraz zanotował 33 asysty (3 KGHM Zagłębie, 21 Cracovia, 9 Pogoń).