Adam Matuszczyk: 3 punkty ważniejsze od stylu 18 sie

Adam Matuszczyk: 3 punkty ważniejsze od stylu

Środkowy pomocnik Adam Matuszczyk wrócił do wyjściowego składu po jednomeczowym odpoczynku. 29-latek przyznaje, że ważniejszy od stylu w meczu z Cracovią był komplet punktów.

18 sie 2018 12:04

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

- Nie jesteśmy zadowoleni ze stylu, bo chcieliśmy zagrać znacznie lepiej. Ale wiadomo – po ostatnich dwóch meczach, w których przegrywaliśmy, zależało nam przede wszystkim na trzech punktach. W takich sytuacjach styl schodzi na dalszy plan. Cracovia to bardzo dobry zespół, mecze na ich terenie są bardzo ciężkie, wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwa przeprawa, ale udało nam się wygrać i drużynie należy się za to szacunek – mówił Adam Matuszczyk.

- Wiedzieliśmy, że Cracovia jest bardzo dobrym zespołem i to, że jest przedostatnia w tabeli nie ma żadnego znaczenia. Mają bardzo dobrych zawodników, grają ciekawą piłkę i tylko kwestią czasu będzie, kiedy zaczną się piąć w górę tabeli. Cieszymy się, że mimo słabszego meczu, udało nam się z tak dobrym zespołem wygrać – dodał po meczu „Mata”.

- Na pewno bramka Bartka Pawłowskiego nam pomogła, bo w drugiej połowie wyglądaliśmy lepiej. Wynik też determinował to, co działo się na boisku, bo Cracovia musiała się otworzyć, a my mieliśmy więcej miejsca na kontrataki. Nie wyglądały one jednak zbyt dobrze i wiemy już, że przed kolejnym meczem musimy popracować nad tym, by w naszych poczynaniach było więcej dokładności i spokoju – zakończył doświadczony zawodnik.