Bartłomiej Kłudka | Jest w nas dużo sportowej złości / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Bartłomiej Kłudka | Jest w nas dużo sportowej złości 14 mar

Bartłomiej Kłudka | Jest w nas dużo sportowej złości

Zapraszamy na rozmowę z Bartłomiejem Kłudką, w której nasz prawy obrońca podsumował ostatni mecz z Pogonią Szczecin, ocenił swoją dyspozycję, a także zdradził mocne strony Jagiellonii Białystok.

14 mar 2023 11:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Bartek, na początek już tak na chłodno i po analizie powiedz, jak podsumowałbyś ostatni mecz z Pogonią Szczecin, w którym straciliśmy punkty w samej końcówce?

Na pewno było to bardzo otwarte spotkanie. Zarówno my, jak i Pogoń mieliśmy dużo dogodnych sytuacji do strzelenia bramki, ale pomimo tego przez długi czas utrzymywał się bezbramkowy remis. Wydaje mi się, że to było spotkanie do pierwszego strzelonego gola. Wielka szkoda, że to my straciliśmy bramkę, w dodatku już w 92. minucie, przez co tak naprawdę nie mieliśmy już szansy na odpowiedź.

Pomimo przegranej, zespół jest chwalony za swoją postawę, grę i zaangażowanie. Widać, że złapaliście dobrą formę na wiosnę i raczej powinniśmy być spokojni o zdobycz punktową w nadchodzących spotkaniach.

Zgadzam się. Po tym nieudanym meczu z Piastem Gliwice złapaliśmy niezłą formę i wygraliśmy trzy kolejne spotkania. Z Pogonią Szczecin też mieliśmy wiele dobrych fragmentów i jest w nas po tym meczu dużo sportowej złości. Za kilka dni jedziemy w daleką podróż do Białegostoku po trzy punkty. 

W 2023 roku wywalczyłeś sobie pewne miejsce w wyjściowej jedenastce. We wszystkich meczach rozegrałeś pełne 90 minut. Jak zatem oceniłbyś swoją dyspozycję w rundzie wiosennej?

Uważam, że były to solidne występy w moim wykonaniu. Być może brakuje mi jeszcze czasami takiego meczu, w którym zrobię coś wyjątkowo dobrego, ale myślę, że większość tych spotkań była udana, nie popełniłem w nich większych błędów, także pozytywnie oceniam obecną rundę wiosenną.

Przed nami daleki wyjazd do Białegostoku. Jakie wskazałbyś mocne strony Jagiellonii, na jakich zawodników będziemy musieli szczególnie uważać?

Z pewnością podczas całego obecnego sezonu liderami Jagiellonii są Marc Gual i Jesús Imaz, na których opiera się gra tego zespołu. Oni są główną siłą napędową. W ostatnim meczu również Portugalczyk Nené pokazał się z dobrej strony i zdobył piękną bramkę, więc niewątpliwie na tych zawodników będziemy musieli uważać w sobotę. 

Cel na sobotę? Podtrzymanie serii wyjazdowych zwycięstw?

Oczywiście, dobrze czujemy się na wyjazdach i jedziemy do Białegostoku po kolejny komplet punktów.